Instalki.pl » Aktualności » Software » Tryb samochodowy w Mapach Google coraz bliżej
Wtorek, 12 Styczeń 2021 17:33, Wpisany przez Piotr Malinowski
mapy tryb sam 1
Kiedy oficjalny debiut?

Korzystanie z telefonu podczas jazdy nie jest mądrym posunięciem. Rozproszenie uwagi może skończyć się wtedy tragicznie, czego raczej nikt nie chce. Dlatego też Google decyduje się na wdrażanie do swoich usług funkcji, które pozwalają na wywoływanie akcji na smartfonie za pomocą głosu.

Mapy Google przyjemniejszym kompanem podczas jazdy


O trybie samochodowym w Mapach Google informowaliśmy Was już dwukrotnie. Ostatni raz to miało miejsce w październiku ubiegłego roku, kiedy rozpoczęły się testy funkcjonalności. Jak się okazuje, od tamtego czasu nowość przeszła małą metamorfozę i co najważniejsza – zaczęła być dostępna w pierwszych regionach.

tryb sam mapy1Źródło: 9to5google

Przede wszystkim tryb samochodowy przekształca interfejs aplikacji na nieco bardziej minimalistyczny i pozwala na sterowanie głosem licznymi opcjami. Jego aktywacja może nastąpić na dwa sposoby – albo przez ustawienia Asystenta, albo wypowiedzenie frazy „OK Google, uruchom tryb samochodowy”. Wtedy zostaniemy poproszeni o wskazanie miejsca, do którego chcemy się udać.

Za pomocą głosu możemy np. odebrać/wykonać połączenie, włączyć muzykę lub odpowiedzieć na przysłaną do nas wiadomość tekstową. Więcej do szczęścia za kółkiem nie jest nam raczej potrzebne. Jest oczywiście jeden haczyk. Z funkcji mogą na razie skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Tam też nowość pojawiła się publicznie.Jest to dobry znak i sugeruje, że już za pewien czas Google zdecyduje się na wdrożenie trybu samochodowego na innych rynkach. Należy jednak uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Źródło: Google, 9to5google / Foto. PhotoMIX-Company