Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp tłumaczy się ze zmian. "To nie tak, jak myślicie"
Wtorek, 12 Styczeń 2021 16:56, Wpisany przez Maksym Słomski
whatsapp facebook szpiegowanieFakty wskazują na co innego?

WhatsApp broni się przed oskarżeniami. Internauci zagotowali się ze złości na wieść o tym, że korzystający z WhatsApp będą musieli przymusowo przekazywać swoje dane Facebookowi od 8 lutego 2021 roku. Sprawa jest na tyle poważna, że zaczęły się w nią angażować rządy państw - dochodzenie w tej sprawie wszczęły już nawet władze Turcji. Tymczasem, przedstawiciele WhatsApp w swoim najnowszym komunikacie próbują przekonać opinię publiczną, że nie dzieje się nic wielkiego.

WhatsApp odpiera zarzuty


WhatsApp za pośrednictwem swojego konta w serwisie społecznościowym Twitter informuje, że zmiany w polityce prywatności nie wpływają na prywatność rozmów użytkowników apki. Firma podaje w zaktualizowanej sekcji FAQ, że aktualizacja zawiera zmiany związane z wysyłaniem wiadomości do profili biznesowych w WhatsApp, co jest opcjonalne. Ponadto, nowa polityka prywatności ma zapewniać większą przejrzystość w zakresie gromadzenia i wykorzystywania danych pisze WhatsAppSerwis należący do Facebooka opublikował przy tej okazji infografikę wyjaśniającą, w jaki sposób przetwarza dane w prywatnych wiadomościach. Podmiot twierdzi, że nie ma wglądu w wiadomości wymieniane między użytkownikami, ani nie podsłuchuje ich połączeń. Facebook również nie ma i nie będzie miał dostępu do tych danych. Ponadto, przedstawiciele WhatsApp wyjaśniają, że logi rozmów nie są nigdzie przechowywane, a lokalizacja współdzielona użytkowników nie jest widoczna, podobnie jak kontakty i wiadomości grupowe.


Co tak naprawdę robi WhatsApp


Rzut oka na warunki użytkowania WhatsApp pokazuje, że informacje, które platforma automatycznie gromadzi i udostępnia Facebookowi oraz zewnętrznym dostawcom, obejmują wiele osobistych identyfikatorów. W polityce prywatności wyraźnie stwierdza się, że gromadzenie informacji odbywa się we wszystkich obszarach, a nie tylko w przypadku użytkowników wchodzących w interakcje z firmami na WhatsApp...

"WhatsApp obecnie udostępnia pewne kategorie informacji firmom należącym do Facebooka. Informacje, które udostępniamy innym firmom należącym do Facebooka, obejmują informacje o rejestracji konta (takie jak numer telefonu), dane transakcyjne, informacje związane z usługami, informacje o tym, jak wchodzisz w interakcje z innymi (w tym firmami) podczas korzystania z naszych Usług, informacje o urządzeniach mobilnych, Twój adres IP. Mogą to być też inne informacje określone w sekcji Polityki prywatności, zatytułowanej "Informacje, które zbieramy" lub uzyskane po powiadomieniu Cię lub na podstawie Twojej zgody."

Warto zwrócić uwagę na to, że interakcja z firmami w polityce prywatności jest wymieniana jako część wszystkich interakcji, a nie jest wyszczególniona oddzielnie, jak twierdzi firma w swoich najnowszych komunikatach.

Dowody i cytat znajdziecie tutaj.

Alternatywa dla WhatsApp? Proszę bardzo


Nie wiem czy ufasz administracji serwisu WhatsApp i jego właścicielowi, Markowi Zuckerbergowi, ale jeśli nie, to poniższy artykuł powinien Cię zainteresować.

5 komunikatorów, którymi zastąpisz WhatsApp

Źródło: WhatsApp