Instalki.pl » Aktualności » Software » Tapeta z Windows XP. Wideo pokazuje to samo miejsce w 2020 roku
Poniedziałek, 11 Styczeń 2021 09:06, Wpisany przez Maksym Słomski
idylla 4k mini 2Zobacz i pobierz kultową tapetę.

Gdybym zapytał Was o to, z czym kojarzycie system Windows XP, wydaje mi się, że wiele osób powiedziałoby, iż z charakterystycznym tłem pulpitu, przedstawiającym zielone wzgórza, nad którymi widnieje przepiękne niebo. Grafika o nazwie Idylla nie jest dziełem programu komputerowego, a prawdziwym zdjęciem. Chcecie zobaczyć, jak wygląda lokalizacja, w której je zrobiono w 2020 roku?

Domyślna tapeta z Windows XP


Idylla to rastrowa grafika w formacie BMP dołączana do systemu Windows XP i będąca domyślnym tłem pulpitu w stylu Luna. Przedstawiająca zielone wzgórze i niebieskie niebo z chmurami typu stratocumulus i cirrus fotografia jest dziełem Charlesa O'Rearego. Wykonaną ją w Północnej Kalifornii, dokładnie w tym miejscu. Co ciekawe, zdjęcie było tak dobre i atrakcyjne wizualnie, że nie wymagało zbyt wielkiego retuszu. Microsoft ponoć wykorzystał jedynie kadrowanie i podbił nieco kolory.

Jak bardzo zmienił się krajobraz w Sonoma przez ostatnie kilkanaście lat? Pokazują to nie tylko Mapy Google, ale także wideo nagrane w 2020 roku. Zobacz, jak wygląda dziś miejsce, w którym zrobiono kultową fotografię.Czytaj także: Windows 10 jak Windows XP? Oto prosty sposób na zmianę wyglądu

Historia fotografii z Windows XP jest znana od dłuższego już czasu. Charles O'Rear sprzedał ją jednemu z serwisów ze zdjęciami stockowymi, którego współwłaścicielem był Bill Gates. Wartość odsprzedaży nie została nigdy ujawniona.

Windows 10 jak Windows XP


Jeśli chcesz ustawić sobie tapetę Idylla w Windows 10, kliknij na poniższy obrazek, a odtworzysz go w wysokiej rozdzielczości w nowej karcie. Stamtąd bez problemu pobierzesz go na swój komputer.

idylla 4k mini

Źródło: mat. własny, YouTube