Instalki.pl » Aktualności » Software » Komputer z Windows 10 się restartuje? Microsoft ma rozwiązanie
Niedziela, 10 Styczeń 2021 11:35, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 pcNapotykasz na ten problem?

Windows 10 sprawia całą masę różnych problemów. Oczywiście, jedne wynikają bezpośrednio z niskiej świadomości konsumentów w zakresie prawidłowego korzystania z oprogramowania. Inne jednak są spowodowane błędami, które firma Microsoft stara się na bieżąco łatać. Gigant z Redmond poinformował właśnie, że pracuje nad naprawieniem irytującej przypadłości związanej z samoistnym restartowaniem się komputerów. Ta usterka spędza sen z powiek użytkownikom komputerów osobistych już od wielu miesięcy.

Irytujący błąd z aktualizacji październikowej Windows 10


Aktualizacja październikowa Windows 10 oprócz istotnych ulepszeń przyniosła także garść bugów. Jeden z nich dotyczy systemu aktualizacji i związany jest z krytycznym błędem w Local Security Authority Process. Na ekranach poszkodowanych osób prezentowany jest komunikat o uruchomieniu procedury automatycznego zrestartowania systemu w ciągu najbliższej minuty.

"Komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie w ciągu minuty. System Windows napotkał problem i musi zostać ponownie uruchomiony. Zamknij ten komunikat i zapisz teraz swoją pracę."

Użytkownik dostaje dokładnie 60 sekund na zapisanie swojej pracy, po czym sprzęt uruchamia się ponownie.

win10 bug
Windows 10 napotkał problem... nikt nie chce widzieć takiego komunikatu na swoim komputerze. | Źródło: Windows Latest

Wszystko wskazuje na to, że krąg osób doświadczających wzmiankowanej wyżej usterki jest stosunkowo wąski. Mimo to, Microsoft stosowną poprawkę opracował i dołączy ją do najnowszej paczki aktualizacji, które zostaną udostępnione w drugi wtorek tego miesiąca, czyli 12 stycznia.

Znikające hasła w Windows 10 także zostaną naprawione


Oprócz naprawy błędu związanego z wymuszonym ponownym uruchomieniem systemu, firma Microsoft zaczęła również wdrażać poprawkę dotyczącą problemu, który prowadzi do kasowania haseł w Windows 10. Przypominam, że na niektórych konfiguracjach system Windows 10 automatycznie usuwa sesje logowania w aplikacjach i witrynach internetowych po ponownym uruchomieniu komputera.

Źródło: Microsoft