Instalki.pl » Aktualności » Software » Zaskakująca zmiana. Ze stron na Facebooku zniknie przycisk „Lubię to”
Czwartek, 07 Styczeń 2021 13:35, Wpisany przez Piotr Malinowski
strony facebook nowe 3
Zmiany na plus?


Facebook lubi wprowadzać zmiany w interfejsie swoich usług. Tak naprawdę kilka razy do roku mamy do czynienia z implementacją poprawek znacznie wpływających zarówno na estetykę, jak i komfort użytkowania. Teraz skupiono się na przeprojektowaniu sekcji Stron w mobilnej aplikacji. Czy słusznie?

Zarządzanie stronami ma być przyjemniejsze


Jak możemy wyczytać we wpisie na blogu społecznościowego giganta, najnowsze zmiany mają ułatwić osobom publicznym budowanie społeczności i osiąganie celów biznesowych. Wszystko to na kilku płaszczyznach.

Postanowiono zaimplementować do Stron kanał aktualności. Teraz z poziomu zarządzania naszym profilem będzie można znacznie łatwiej odkrywać nowe posty, dołączać do dyskusji czy integrować osoby obserwujące nasz fanpage. Do tej pory przeglądanie treści, które obserwuje się jako strona było nieco uciążliwe.

strony facebook nowe 1Źródło: Facebook

Chyba najbardziej drastyczną zmianą jest jednak decyzja o usunięciu przycisku „Lubię to!”. Ma on zostać scalony z funkcją „Obserwuj”. Dlaczego? Posiadanie jakiejś strony w polubionych nie oznacza, że publikowane przez nią wpisy pojawią nam się na tablicy. Kluczowe jest tu właśnie obserwowanie działalności danego fanpage’a. Zmiana ma pomóc osobom publicznym w zorientowaniu się o realnej liczbie fanów. Radykalny, lecz dosyć słuszny krok. Ciekawe czy podobne zmiany czekają desktopową wersję platformy.

Co więcej, udoskonalono nieco narzędzie pozwalające na przyznawanie osobom konkretnych ról na stronie. Teraz łatwo będzie można określić czy dana osoba może mieć wgląd w statystyki, reklamy czy aktywność. Zmiany te mają zapewnić bezpieczeństwo i lepszą kontrolę nad kontem.

strony facebook nowe 2Źródło: Facebook

Nie da się ukryć, że mówimy o dosyć rewolucyjnych zmianach, które dla jednych mogą okazać się świetne, a dla innych tragiczne. Nie zmienia to faktu, że wszystkie powyższe nowości zostaną wdrożone u wszystkich bez wyjątku na przestrzeni najbliższych tygodni lub miesięcy.

Źródło: Facebook / Foto. pixabay.com (Firmbee)