Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Windows 10 usunie kultowy program
Środa, 06 Styczeń 2021 12:50, Wpisany przez Maksym Słomski
komputer z windows 10
Może to i lepiej?

Zalecenia zaleceniami, prośby prośbami, ale Microsoft i tak zdecyduje za użytkowników systemu Windows. Koniec Adobe Flash Player nadszedł 31 grudnia 2020 roku, a producent oprogramowania radzi wszem i wobec, aby je odinstalować. Firma z Redmond nie zamierza czekać na stosowne działania ze strony konsumentów i wymusi usunięcie bijącego kiedyś rekordy popularności programu z rozwijanego przez siebie oprogramowania.

Aktualizacja Windows usunie Adobe Flash Player


Technologia Flash odmieniła swego czasu Internet, ale po latach została uznana nie tylko za przestarzałą, ale także niebezpieczną. Wyparta m.in. przez HTML5 do dziś funkcjonowała poprawnie jedynie w niektórych przeglądarkach internetowych i to na wyraźnie życzenie użytkownika. Microsoft chce usunąć jej wszelakie pozostałości z systemów Windows.

Z końcem 2020 roku w katalogu aktualizacji Microsoftu pojawiła się opcjonalna łatka, której pobranie i zainstalowanie skutkuje trwałym usunięciem pakietu Adobe Flash Player z dysku komputera.

"Wydaliśmy tę aktualizację jeszcze przed zakończeniem wsparcia dla technologii Flash po to, aby pomóc konsumentom zweryfikować ewentualne skutki, jakie mogą wystąpić w wyniku usunięcia programu Adobe Flash Player" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: 36 000 gier flash uratowanych przed zapomnieniem! Tu zagrasz we wszystkieCo ważne, poprawka ta nie jest w stanie skasować aplikacji zainstalowanej ręcznie i rozprawia się jedynie z oprogramowaniem preinstalowanym wraz z systemem. Wkrótce producent udostępni rzeczone pliki automatycznie za pośrednictwem systemu Windows Server Update Service wszystkim użytkownikom systemów Windows 8.1 i Windows 10.

Poprawki zainstalowanej nie będzie się dało odinstalować. Użytkownicy systemu Windows 7 muszą usunąć oprogramowanie ręcznie, gdyż ich OS nie jest już oficjalnie wspierany przez Microsoft.

Jak odinstalować Adobe Flash Player?


Jeśli instalowałeś Adobe Flash Player ręcznie, musisz usunąć go w ten sam sposób. Jak to zrobić w Windows 10?

1. Kliknij na ikonę lupki obok Menu Start i wpisz "Dodaj lub usuń programy".

dodaj lub usun programy
Jak usunąć Adobe Flash Player z Windows 10? Zacznij w tym miejscu. | Źródło: mat. własny

2. Na liście aplikacji znajdź Adobe Flash Player.

3. Kliknij na pozycję i wybierz opcję "Odinstaluj".

Źródło: Microsoft