Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge nareszcie z synchronizacją dwóch ważnych elementów
Wtorek, 05 Styczeń 2021 10:16, Wpisany przez Maksym Słomski
edge synchronizacja
Długo musieliśmy czekać.

Przeglądarka internetowa Microsoft Edge cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony internautów i nikogo nie powinno to dziwić. Narzędzie, z którego korzysta już kilkanaście procent ogółu użytkowników sieci działa naprawdę dobrze. Jeśli regularnie czytacie nasze wpisy na jego temat, wiecie doskonale, że pod wieloma względami rozwiązanie giganta z Redmond jest po prostu lepsze od najpopularniejszego obecnie Google Chrome. Do przeglądarki Microsoft Edge trafiła właśnie funkcja, której brakowało chyba najmocniej użytkującym Chrome.

Synchronizacja historii i otwartych kart w Microsoft Edge


W Microsoft Edge nareszcie udostępniono opcję synchronizacji otwartych kart i historii przeglądania pomiędzy poszczególnymi urządzeniami - nie tylko komputerami, ale także komputerami i smartfonami. Zapomnijcie o mozolnym przesyłaniu linków, bowiem od teraz wyżej wymienione elementy będą synchronizowane w sposób automatyczny. Testy na Edge Canary zostały pomyślnie zakończone, a ułatwienie pojawia się na kolejnych komputerach ze stabilną wersją przeglądarki.

Najnowsza aktualizacja Microsoft Edge odbyła się po stronie serwera. Aby móc korzystać z nowej funkcji, wystarczy zalogować się na swoje konto Microsoft w przeglądarkach na wszystkich swoich urządzeniach. Stosowna opcja w menu powinna być aktywowana automatycznie. Jeśli nie jest, można ją włączyć ręcznie w sekcji Ustawienia -> Profile -> Synchronizacja.

microsoft edge synchro
Wystarczy włączyć te dwie opcje, o ile nie są aktywne i... możesz to zrobić już teraz. | Źródło: mat. własny

Po włączeniu, możesz rozpocząć synchronizację historii i otwierać karty między różnymi urządzeniami zalogowanymi na to samo konto Microsoft. Synchronizacja będzie działać tylko wtedy, gdy jest włączona we wszystkich instalacjach przeglądarki.

W moim przypadku nowości wciąż nie są dostępne, ale zmiana tego stanu rzeczy jest kwestią godzin lub co najwyżej dni.

Pobierz Microsoft Edge i sprawdź czy to przeglądarka dla Ciebie


Microsoft Edge pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania w wersjach na najpopularniejsze platformy. Linki znajdziesz poniżej:


Przypominam, że Edge 88 zadebiutuje z narzędziem kontroli skradzionych haseł, lepszym czytnikiem PDF i kilkoma pomniejszymi nowinkami. Microsoft Edge 88 zostanie udostępniony jeszcze w styczniu tego roku.

Źródło: mat. własny