Instalki.pl » Aktualności » Software » Do sieci wyciekła aplikacja One Outlook. Wiemy, co planuje Microsoft
Poniedziałek, 04 Styczeń 2021 23:44, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft one outlook
Zapowiada się dobrze.

Planowane na ten i przyszły rok przez Microsoft zmiany w obrębie systemu Windows 10 znacząco wykraczają poza nowy wygląd interfejsu OS-u i systemowych aplikacji. Gigant z Redmond planuje także niewielką rewolucję w zakresie funkcjonalności oraz oferowanych przez siebie podstawowych narzędzi. Do sieci wyciekła aplikacja o nazwie kodowej Monarch, stanowiąca owoc prac nad zapowiadaną wcześniej wizją "One Outlook". Czym dokładnie jest One Outlook?

One Outlook - jedna aplikacja zamiast kilku


Microsoft testuje nowocześniejszą formę programu Outlook, która ma zastąpić zintegrowane z systemem narzędzia Poczta oraz Kalendarz. Podczas gdy apka, która wyciekła do sieci (już ją ukryto), nie działa bez dostępu do wewnętrznego konta Microsoft, finalna wersja One Outlook zastąpi klasyczne warianty (win32 i UWP) Outlooka, Outlook Web Access (OWA) i klienta desktopowego macOS. Firma Microsoft udostępnia również pełną wersję sieciową nowego Outlooka w trybie online.


Aplikacja będzie zawierała natywne integracje systemu operacyjnego z obsługą takich rzeczy, jak przechowywanie plików w trybie offline, udostępnianie celów, powiadomienia i nie tylko. Podstawowym z celów Microsoftu jest uczynienie nowego klienta Monarch tak natywnym dla systemu operacyjnego, jak to tylko możliwe, pozostawiając go jednocześnie uniwersalnym dla wszystkich platform, poprzez zbudowanie aplikacji w oparciu o webową wersję Outlooka.

microsoft one outlook 2
Interfejs aplikacji Microsoft Monarch / One Outlook. | Źródło: WindowsCentral

Microsoft Monarch najpewniej dopiero w 2022 roku


Microsoft udostępni wersję preview swojego nowego klienta Monarch pod koniec tego roku. Ten zastąpi aplikacje Poczta i Kalendarz w systemie Windows 10 zapewne dopiero w 2022 roku. Microsoft chce również zastąpić starszego klienta Win32 Outlook, ale wydaje się to znacznie odleglejszym celem.

Jeśli chcecie zobaczyć jak mniej więcej wyglądała będzie nowa apka, skorzystajcie z webowej wersji Outlooka. Oczywiście finalny produkt zostanie bardziej rozbudowany, ale z pewnością będzie zbliżony od strony funkcjonalnej.

Źródło: WindowsCentral, zdj. tyt. The Verge