Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 odmieniony nie do poznania. Microsoft oficjalnie o zmianach
Poniedziałek, 04 Styczeń 2021 11:14, Wpisany przez Maksym Słomski
Windows 10 nowy interfejs 1
Programiści poszukiwani.

Dobre wieści. Wygląda na to, że po długich miesiącach zapowiadania w końcu możemy to oficjalnie ogłosić: Windows 10 w 2021 roku czekają ogromne zmiany w zakresie wyglądu interfejsu. Rewolucję przyniesie aktualizacja Windows 10 21H2 o nazwie kodowej Sun Valley, która zostanie udostępniona prawdopodobnie dopiero w październiku. Microsoft oficjalnie potwierdził, że pracuje nad dużymi ulepszeniami wizualnymi najważniejszych elementów swojego systemu.

Nowe UI w Windows 10


Microsoft pracuje nad usprawnieniami w zakresie Menu Start, Centrum Akcji, Paska Zadań oraz licznych aplikacji zintegrowanych z systemem. Dziennikarze serwisu Windows Latest znaleźli w sieci ogłoszenie, w którym firma szuka pracowników mających pomóc w znaczącym odświeżeniu wyglądu systemu.

Windows 10 nowy interfejs 2
Koncept nowego menu kontekstowego w Windows 10. | Źródło: Microsoft 

"W tym zespole będziesz współpracować z naszymi partnerami w celu przygotowania i dostarczenia odbiorcom znaczącego wizualnego odmłodzenia środowiska Windows. Konsumenci dowiedzą się, że Windows powrócił, a dzięki Tobie będzie uważany za najlepszy z perspektywy użytkowników system operacyjny" - pisze Microsoft w jednej z ofert pracy opublikowanych w październiku 2020 roku.

Windows 10 nowy interfejs 3
Nowe centrum powiadomień to jedna z wielu zmian szykowanych do wprowadzenia w kolejnych aktualizacjach Windows 10. | Źródło: Microsoft

Windows 10 21H2 dla członków Windows Insider już w lutym?


Aktualizacja Windows 10 21H2 (Sun Valley) wkrótce zostanie udostępniona do testów członkom programu Insider. Pierwsze wersje dające wgląd w nowy interfejs powinniśmy zobaczyć już w lutym bieżącego roku. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, Microsoft udostępni wersję RTM latem. Jeśli tak się stanie, Windows 10 21H2 może być dystrybuowany wcześniej niż w październiku.

Źródło: Microsoft