Instalki.pl » Aktualności » Software » Wpadka Xiaomi. Aktualizacja do Androida 11 "ubija" smartfon (aktualizacja)
Czwartek, 07 Styczeń 2021 15:08, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Mi A3 7
Znowu.

Mi A3 czyli niedrogi smartfon Xiaomi z czystym Androidem to naprawdę pechowe urządzenie dla firmy Xiaomi. Sprzęt wydany w 2019 roku już wcześniej dostawał wadliwe aktualizacje, a problemy się nie kończą.

Xiaomi Mi A3 staje się "cegłą" po aktualizacji do Android 11


Producent rozpoczął aktualizację systemu Android 11 dla wspomnianego modelu z Androidem One, ale pojawiło się wiele raportów od samych użytkowników, którzy twierdzą, że update w zasadzie powoduje, że smartfon staje się całkowicie bezużyteczne po instalacji. Potocznie mówiąc, sprzęt staje się "cegłą".

Aktualizacja zajmująca 1.4 GB trafia już na smartfony użytkowników poprzez OTA. Oczywiście w obliczu doniesień o problemach warto wstrzymać się z jej instalacją.

Problemy potwierdziło samo Xiaomi na forum Xiaomi Global Community poprzez Telegram. Czekamy na oficjalny komentarz producenta.

Mi A3 18

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze problemy z Mi A3. W lipcu 2020 producent wypuścił fatalną aktualizację, która zamiast instalować oprogramowanie w wersji globalnej, wgrywała łatkę dla smartfonów z oprogramowaniem meksykańskiego operatora Telcel...

Sprawdź: Czy Twój Xiaomi otrzyma Androida 11? Oto lista

Aktualizacja 07-01-2021 / godz. 14:06


Firma Xiaomi przesłała do nas oświadczenie, w którym zapewnia o wstrzymaniu aktualizacji. Poniżej pełna treść oświadczenia:

Jesteśmy świadomi utrudnień w działaniu urządzeń Mi A3 po ostatniej aktualizacji do systemu Android 11. Wstrzymaliśmy aktualizację i obecnie pracujemy nad wypuszczeniem poprawionej wersji. Chcemy to zrobić tak szybko, jak będzie to możliwe. Osoby, u których wystąpił ten problem, bardzo prosimy o kontakt z centrum serwisowym Xiaomi, w którym zostaną poinformowane w jakich sposób dokonać bezpłatnej naprawy smartfonu. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.

Źródło: gsmarena