Instalki.pl » Aktualności » Software » Niespodzianka na koniec roku. Samsung Galaxy Note 10 z dużą aktualizacją
Środa, 30 Grudzień 2020 17:44, Wpisany przez Tomasz Bielski
gry oswiadczenie 5
Android 11 i nowa wersja nakładki.

Samsung przygotował dla swoich użytkowników prezent na chwilę przed nowym rokiem. Koreańska firma rozpoczęła bowiem udostępnianie nowej wersji oprogramowania dla smartfonów z serii Galaxy Note 10. W pakiecie użytkownicy znajdą nie tylko Android 11, ale również najnowszą wersję nakładki oznaczoną jako One UI 3.0. Aktualizacja jest obecnie wdrażana w Niemczech, ale w przeciągu kilku lub kilkunastu godzin powinna trafić także na inne rynki.

Samsung Galaxy Note 10 z Androidem 11 i One UI 3.0

Nowa aktualizacja oprogramowania od Samsunga została oznaczona jako N97xFXXU6ETTL i wprowadza równocześnie poprawki bezpieczeństwa, które są datowane na grudzień 2020 roku. Do Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+ oprogramowanie przynosi Androida 11 wraz ze wszystkimi jego udogodnieniami. I na tym się nie kończy. Wraz z nową wersją zielonego robota Samsung udostępnił na swoje starsze flagowce także zupełnie nową, odświeżoną wersję nakładki One UI 3.0.

One UI 3.0, to między innymi zupełnie nowy, przebudowany interfejs, zaktualizowane aplikacje, nowe funkcje klawiatury, ulepszony ekran blokady, widżety ekranu blokady oraz optymalizacje związane z samą wydajnością oraz działaniem smartfona. Koreańczycy chwalą się także, iż wraz z nową nakładką udało im się poprawić bezpieczeństwo swoich urządzeń.

galaxynote10android112
fot. Samsung

Odbyły się beta testy Androida 11 z nakładką One UI 3.0


Testy beta oprogramowania Androida 11 z nakładką One UI 3.0 dla Galaxy Note 10 oraz Note 10+ trwały przez prawie ostatnie trzy miesiące – można się więc spodziewać, że w systemie nie znajdziemy większych błędów. Te zostały wyeliminowane podczas testów.

Aby sprawdzić czy aktualizacja jest dostępna na Waszych sprzętach, musicie przejść do ustawień i nacisnąć opcję „Aktualizacja oprogramowania” – po odświeżeniu będzie wiadomo czy jest już ona gotowa do pobrania.

Warto pamiętać, iż nowe oprogramowanie wdrażane jest etapami i jego dostępność może się różnić w zależności od regionu.

Źródło: SamMobile / fot. Zana Latif - Unsplash