Instalki.pl » Aktualności » Software » MIUI 12.5 - czyżby Xiaomi wzięło się za optymalizację?
Wtorek, 29 Grudzień 2020 13:55, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
MIUI 12.5 aktualizacja
To bardzo ważna aktualizacja.

Xiaomi zaprezentowało właśnie MI 11, jednak nie jest to jedyna nowość. Pisaliśmy niedawno o nadchodzącej aktualizacji MIUI 12.5, która właśnie stała się faktem. Firma obiecuje sporo zmian pod maską.

MIUI 12.5 (znów) upodabnia się do iOS


Xiaomi po raz kolejny zainspirowało się systemem iOS - część animacji jest prawie identyczna z tymi, które znajdziemy na iOS. Nie jest to pierwszy raz, kiedy MIUI upodabnia się do jabłkowego systemu. Przykładu nie trzeba szukać - wystarczy spojrzeć na MIUI 12.

MIUI 12.5 to też kolejna dynamiczna tapeta


Tym razem Xiaomi postawiło na Górę Czterech Sióstr w chińskim Syczuanie. Jej kolorystyka zmienia się wraz z porą dnia oraz pogodą za oknem. Podobnie sprawa wygląda z zachmurzeniem.

MIUI 12.5 aktualizacjaFoto: sina.com

W tej chwili w MIUI 12 znajdziemy dynamiczną tapetę Ziemi i Marsa, ale tylko na kompatybilnych modelach ze Snapdragonem 865. Dodatkowo na Mi 10 Ultra możemy ustawić motyw Saturna.

Poza tym w MIUI 12.5 wprowadzono garść nowych dźwięków powiadomień, które zostały zainspirowane naturą. Podobno były tworozne przez artystów z całego świata. Mamy do wyboru odgłosy lasu deszczowego Ameryki Północnej, Astralii czy afrykańskich łąk.

MIUI w końcu doczekało się optymalizacji


Marka przeprojektowała jądro systemu. Dzięki temu MIUI 12.5 zużywać ma 20 procent mniej pamięci i 25 procent mniej pamięci w tle. Co więcej, same aplikacje systemowe również zabierają o 25 procent mniej RAM-u.

MIUI 12.5 aktualizacjaFoto: sina.com

Czuję, że Xiaomi w ten sposób przygotowuje się do aktualizacji MIUI 13. Czyżby następna wersja systemu była nastawiona na optymalizację? To byłoby coś, na co czekają użytkownicy, w tym ja.

Poza tym najnowsze MIUI doczekało się też poprawek bezpieczeństwa oraz ulepszeń nowego systemu prywatności, który był jedną z najważniejszych zmian w MIUI 12.

MIUI 12.5 - kiedy i na czym zainstaluję?


Tak naprawdę nie wiadomo. Xiaomi nie podało dokładnych terminów aktualizacji. Wiadomo natomiast, na jakich urządzeniach się pojawi. Będą to m.in.:

  • Xiaomi MI 10 / Mi 10 Pro / Mi 10 Pro / Mi 10 Lite,
  • Xiaomi Mi9 / Mi9 SE / CC9e / CC9 Pro,
  • Redmi K30 / K30 5G / K30 Pro / K30i 50G / K30S Extreme,
  • Redmi K20 / K20 Pro,
  • Redmi Note 7 / Note 7 Pro,
  • Redmi 9 oraz wiele innych.

MIUI 12.5 aktualizacjaFoto: sina.com

Jeśli nie widzisz swojego smartfona - nie ma czym się przejmować. To tylko część listy modeli. Można być pewnym, że skoro przykładowo Redmi 9 aktualizacje otrzyma, to właściciele Redmi Note 9 Pro również powinni na nią liczyć.

Obecnie MIUI 12.5 jest w chińskiej zamkniętej fazie beta i z czasem powinniśmy się jej doczekać także na globalnych urządzeniach.

Zobacz również: Xiaomi Mi 11 oficjalnie. Jest dużo lepszy od Mi 10 i... w tej samej cenie!

Źródło: Sina