Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox 85 z dwoma ważnymi zmianami. Pożegnanie technologii Flash
Sobota, 26 Grudzień 2020 15:53, Wpisany przez Maksym Słomski
Firefox 85 beta
Nowości w Firefox 85.

Najnowszy Firefox 84 zadebiutował mniej więcej dziesięć dni temu, przynosząc znacznie wydajniejszą pracę na nowych komputerach Apple MacBook M1 oraz usprawnienia związane z WebRender na Linuxie. Mozilla nie spoczywa na laurach, czego efektem jest udostępnienie publicznej wersji beta kolejnej odsłony lubianej przeglądarki internetowej. Firefox 85 będzie pod kilkoma względami wydaniem godnym uwagi.

Firefox 85 bez wsparcia dla Adobe Flash Player


Mozilli podaje, że w narzędziu Firefox 85 i przyszłych jego wersjach nie będzie ustawień umożliwiających ponowne włączenie obsługi Adobe Flash Player. Nawet jeśli zainstalujesz starszą wersję przeglądarki Firefox, sama wtyczka Flash przestanie ładować zawartość Flash po 12 stycznia 2021 roku.

Firefox nie jest oczywiście jedyną przeglądarką internetową, która porzuca obsługę Adobe Flash - sytuacja wygląda analogicznie w przypadku innych przeglądarek internetowych, z których obsługa Flasha zniknie w 2021 roku.

firefox 85
Nowy Firefox 85.0b4. | Źródło: mat. własny

Nowe wydanie przeglądarki Firefox ułatwi usuwanie wszystkich zapisanych danych logowania. Użytkownik będzie mógł to zrobić na raz, zamiast usuwać każdy wpis osobno. Wystarczy skorzystać z opcji "remove all logins" w tzw. "hamburger menu", znajdującym się po prawej stronie strony about: logins.

Stabilne wydanie Firefox 85 pojawi się w sieci 26 stycznia 2021 roku. Jeśli nie chcesz na nie czekać, pobierz wydanie beta już teraz. Działa naprawdę dobrze, choć - jak to w przypadku wersji bywa - mogą pojawiać się w nim drobne bugi.

Pobierz Firefox 85 beta i sprawdź nowości już teraz


Mozila Firefox 85 w wersji beta jest już dostępna w naszej bazie oprogramowania. Znajdziesz w niej warianty aplikacji dedykowane systemom Windows, Linux i Mac OS.


Źródło: Mozilla