Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge z nowym paskiem narzędzi
Piątek, 25 Grudzień 2020 12:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
edge pasek 1
Będzie nieco bardziej funkcjonalnie.

Microsoft od dłuższego czasu dosyć dynamiczne rozwija swoją nową przeglądarkę Edge. Niedawno mieliśmy chociażby do czynienia z zapowiedzią licznych zmian czekających jej mobilną odsłonę. Teraz doczekaliśmy się debiutu kolejnych funkcji.

Microsoft Edge doczeka się przydatnych zmian


Mowa o odświeżonym pasku narzędzi. Gigant z Redmond testował go już od dłuższego czasu i przy okazji pozwalał użytkownikom na wyrażenie swoich opinii i zaproponowanie własnych sugestii. Co tak naprawdę się zmieni?

Przede wszystkim konsumenci mogą liczyć na znacznie intuicyjniejszy dostęp do ulubionych stron, historii przeglądania czy kolekcji. Teraz na pasku narzędzi pojawiają się specjalne ikony – po ich kliknięciu zostaje wywołany panel zawierający poszczególne elementy.

edge pasek 2Źródło: Windows Latest

Nie ma więc potrzeby na przechodzenie do nowych kart czy otwierania specjalnych sekcji. Teraz można przeszukać np. historię z poziomu jakiejkolwiek strony i to znacznie szybciej, niż dotychczas. Warto mieć jednak na uwadze, że Microsoft wszystkie te zmiany wprowadza seriami.

Kiedy nowe funkcje zostaną wdrożone?


Wiele użytkowników ma już dostęp do rozsuwanego menu z ulubionymi witrynami i historią (nie wszyscy). Ikona kolekcji jest jednak dopiero testowana wśród ograniczonej liczby osób korzystających z wersji Canary i Dev przeglądarki.

Na powszechną implementację kompletnego nowego paska narzędzi więc jeszcze nieco poczekamy. Nie da się jednak ukryć, że nowość ta może okazać się przydatna praktycznie dla wszystkich użytkowników Microsoft Edge.

Źródło: Windows Latest / Foto. Microsoft