Instalki.pl » Aktualności » Software » Zoom konkurencją dla Google? Firma chce stworzyć własny webmail
Czwartek, 24 Grudzień 2020 13:15, Wpisany przez Anna Borzęcka
zoom-aplikacje
Ambitne plany.

Podczas gdy dla wielu przedsiębiorstw trwająca pandemia COVID-19 jest prawdziwą katastrofą, takim firmom jak Zoom ta pozwoliła się wybić. W ciągu roku, za sprawą ogromnej popularności jej platformy służącej do prowadzenia wideokonferencji, ta doświadczyła ogromnego wzrostu, co poważnie wzbudziło jej ambicje. Zoom planuje bowiem rozszerzyć swoją ofertę o kolejne usługi.

Konkurencja dla usług Google i Microsoft


Jak donosi serwis The Information, Zoom planuje stworzyć swój własny webmail (aplikację internetową pozwalającą użytkownikom korzystać z usług poczty elektronicznej za pośrednictwem przeglądarki internetowej w roli klienta poczty elektronicznej), na wzór takich usług jak Gmail, a także aplikację kalendarza. Pierwsza z platform ma zostać zaprezentowana na początku przyszłego roku, natomiast druga jest podobno w fazie planowania i nie wiadomo, kiedy wystartują prace nad nią.

Zoom postanowił stworzyć kolejne usługi, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że gdy pandemia znajdzie się w fazie odwrotu, między innymi za sprawą szczepionek, ludzie wrócą do pracy w biurach. Wówczas jego platforma do organizacji wideokonferencji ponownie straci na popularności. Zatem, opracowanie własnych narzędziu biurowych na wzór tych oferowanych przez Microsoft przez Google, wygląda na mądre posunięcie.

zoom-spotkanie
Zoom zamierza wzbogacić bazę swoich aplikacji o nowe usługi. | Źródło: Zoom

Pakiet biurowy Zoom


Tak, jak z kolei informuje The Protocol, webmail i kalendarz mogą być tylko początkiem ekspansji Zooma. Firma podobno zastanawia się nad stworzeniem całego pakietu narzędzi dla przedsiębiorstw - aplikacji tłumaczącej w czasie rzeczywistym, aplikacji automatycznie tworzącej notatki, aplikacji pozwalającej na prowadzenie spotkań w rozszerzonej rzeczywistości, komunikatora tekstowego, i nie tylko. Jego baza usług miałaby zaspokajać jednak potrzeby nie tylko przedsiębiorców, ale również placówek medycznych i szkół.

W tej chwili trudno przewidzieć, czy nowe usługi Zooma, o ile rzeczywiście zadebiutują, odniosą sukces. Osobiście mam nadzieję, że te ujrzą światło dzienne. Nowa konkurencja dla takich gigantów jak Google czy Microsoft to z punktu widzenia konsumenta coś mile widzianego.

Pamiętajcie, że aplikację Zoom możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: The Information, Protocol, fot. tyt. Canva