Instalki.pl » Aktualności » Software » Modele aut w 3D w aplikacji Google. Motomaniaku, sprawdź to
Środa, 23 Grudzień 2020 14:03, Wpisany przez Maksym Słomski
google auta 3d
Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Wyszukiwarka Google przeszła naprawdę długą drogę od dnia, w którym po raz pierwszy ją udostępniono. Korzystając z niej regularnie trudno dostrzec wszystkie drobne zmiany jakościowe, jakie wprowadzali do niej programiści na przestrzeni minionych lat. Funkcje dzielą się rzecz jasna na te niezwykle przydatne i te, wykorzystywane jedynie sytuacyjne. Do grona tych ostatnich zaliczyć można trójwymiarowe modele różnych obiektów. Do zwierząt dołączyły właśnie samochody, które w wyszukiwarce Google na smartfonie obejrzeć można pod dowolnym kątem.

Trójwymiarowe samochody w wyszukiwarce Google


Zespół Google Search wykorzystał technologię rozszerzonej rzeczywistości w sposób niemal identyczny do tego, w który wykorzystano ją wcześniej do prezentowania trójwymiarowych modeli zwierząt. Od teraz na swoich smartfonach oglądać możemy przestrzenne modele samochodów. Rajan Patel z Google informuje, że na tę chwilę wspieranych jest ponad 250 graficznych projektów pojazdów. Modele przesyłane są na urządzenia wprost z chmury obliczeniowej firmy z Mountain View. Z opcji korzystać mogą także użytkownicy iOS - w obniżonej jakości.


Technicznie rzecz biorąc, w ten sposób można było już podziwiać kilka modeli pojazdów. Novum jest tu nie tylko powiększona ich baza, ale też zapowiadana obsługa zmiany koloru pojazdu, wykończenia jego wnętrza, czy nawet wersji wyposażenia. Użytkownik smartfonu ma mieć możliwość przyjrzenia się nawet najdrobniejszym detalom.

W widoku 3D możliwa jest zmiana kolorów nadwozia aut. Z czasem użytkownik zmieni elementy wyposażenia i kolorystykę wnętrza. | Źródło: Google

"Kiedy nie możesz wejść do sklepu lub salonu, aby sprawdzić dany produkt z bliska, dzięki rozszerzonej rzeczywistości możesz przenieść je wprost do swojego mieszkania." - czytamy w komunikacie Google.

Funkcja udostępniana jest wieloetapowo


Chcesz przekonać się jak działa nowość? Spróbuj pisać w aplikacji Google na swoim smartfonie frazę Audi R8 2020 lub Corvette C8.

Jeśli omawiana tu funkcja nie działa jeszcze na Twoim smartfonie z aplikacją Google, nie przejmuj się. Firma udostępnia ją stopniowo kolejnym użytkownikom. Cierpliwości.

Źródło: Google