Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp na komputery z rozmowami audio i wideo
Piątek, 18 Grudzień 2020 15:33, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp dzwonienie kom
Nadchodzi wyczekiwana funkcja.

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem aplikacji WhatsApp, to pewnie zdajesz sobie sprawę z pewnych ograniczeń jej desktopowej wersji. Jest ona dosyć niepraktyczna z powodu niewdrożonej jeszcze synchronizacji pomiędzy urządzeniami oraz braku opcji wykonywania połączeń audio i wideo.

WhatsApp z wyczekiwaną nowością


Już niedługo jednak ten stan rzeczy ulegnie zmianie. W październiku zresztą informowaliśmy Was o planach Facebooka odnośnie umożliwienia dzwonienia do znajomych z poziomu komputera czy przeglądarki. Wygląda na to, że zespół deweloperów wziął się dosyć ostro do pracy, gdyż funkcja zaczyna pojawiać się u coraz pokaźniejszej grupy odbiorców.

Według doniesień WABetaInfo – nowość zadebiutowała właśnie w oficjalnej wersji beta komunikatora. Oznacza to mniej ni więcej, że do powszechnej dystrybucji powinna trafić w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Czego tak naprawdę mogą spodziewać się konsumenci?

whatsapp dzwonienie komp 1Źródło: WABetaInfo

Przede wszystkim opcji wykonywania i odbierania połączeń audio/wideo z poziomu przeglądarki oraz desktopowej odsłony programu. Pojawią się w nim dedykowane ikony kamery oraz słuchawki, po których kliknięciu (z poziomu grupy bądź indywidualnego kontaktu) pojawi się ekran połączenia. Podobnie ma się sprawa w sytuacji, kiedy to ktoś zdecyduje się na zadzwonienie do nas.

Warto mieć na uwadze, iż funkcja będzie w pełni kompletna dopiero wtedy, kiedy WhatsApp wzbogaci się o funkcjonalnośc pozwalającą korzystać z jednego konta na kilku urządzeniach. Ta możliwość jest testowana od dłuższego czasu, więc niedługo również powinna pojawić się u wszystkich konsumentów.

Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp