Uważaj na tę aktualizację Windows 10. Sprawia ogromne problemy

Maksym SłomskiSkomentuj
Uważaj na tę aktualizację Windows 10. Sprawia ogromne problemy
8 grudnia w ramach tzw. Patch Tuesday została wydana najnowsza, grudniowa aktualizacja dla Windows 10. Aktualizacja o numerze KB4592438 przyniosła wiele dobrego – przede wszystkim rozprawiła się z uciążliwym błędem związanym z dyskami NVMe SSD, który prześladował użytkowników OSu od maja i powodował regularne wyświetlanie niebieskich ekranów śmierci (BSOD). Niestety, w 10 dni po udostępnieniu łatki, w sieci przeczytać można wiele słów krytyki pod jej adresem.

Aktualizacja KB4592438 – problem z instalacją

Kłopoty z KB4592438 dla niektórych zaczynają się już na etapie pobierania i instalowania poprawek. U pewnej grupy osób instalacja kończy się niepowodzeniem i skutkuje wyświetleniem błędów o kodach 0x800f0922, 0x8007000d i podobnych. Towarzyszy im komunikat obwieszczający, iż Windows Update nie był w stanie znaleźć wszystkich plików niezbędnych do zakończenia procesu. Na szczęście działa metoda aktualizacji systemu poprzez Media Creation Tool.

Windows 10 KB4592438 – problem z wydajnością

Internauci na forach pomocy technicznej Microsoftu oraz w obrębie serwisu Reddit skarżą się na spadek wydajności pracy ich komputerów. Najwięcej problemów pojawia się podczas otwierania i zamykania programów, którym to procedurom towarzyszą odczuwalne lagi. Niektórzy zauważyli także gwałtowne wzrosty zużycia pamięci RAM i procesora. Sam doświadczam tego błędu – najczęściej w przeglądarce internetowej Google Chrome. Nie jestem w tym osamotniony.

Windows 10 KB4592438

Źródło: mat. własny

„Po aktualizacji odnotowuję dziwne wzrosty wykorzystania procesora. Potrafią wystrzelić nawet do 100% w górę, by później gwałtownie spaść – przy samej tylko otwartej przeglądarce internetowej” – pisze jeden z internautów na łamach serwisu Reddit.

„Niektóre aplikacje systemu Windows, takie jak Menedżer zadań, Zarządzanie dyskami i Windows Defender działają z opóźnieniem, gdy ich okno jest przesuwane przez przeciąganie go po ekranie. Wykorzystanie procesora wzrasta do około 25-30% na jednym rdzeniu” – pisze inny użytkownik Reddita.

Inni użytkownicy systemu Windows 10 zwracają uwagę na sporadyczne BSOD-y, problemy z Bluetooth, czy nawet z łącznością Wi-Fi.

Czy też zaliczacie się do grona poszkodowanych?

Źródło: Microsoft, Reddit

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.