Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft zapowiada wielkie zmiany w Edge dla Androida
Piątek, 18 Grudzień 2020 13:08, Wpisany przez Maksym Słomski
nowy microsoft edge
Aplikację czekają gruntowne zmiany.

Microsoft w imponującym tempie aktualizuje desktopową wersję przeglądarki Edge Chromium, z której korzysta obecnie ponad 10% internautów. Nieco gorzej idą prace nad mobilnym wydaniem narzędzia. Konkurencyjne rozwiązania bazują na Chromium 87, podczas gdy aplikacja giganta z Redmond wciąż wykorzystuje mocno już przestarzały silnik Chromium 77. Firma zapowiedziała właśnie intensyfikację swoich działań.

Microsoft Edge na Androida czekają zmiany


Programiści Microsoftu działania swoje ukierunkowali obecnie na przeniesienie kodu na tę samą bazę, z której korzysta desktopowa wersja aplikacji. Gdy migracja odbędzie się pomyślnie, Edge dla Androida zacznie otrzymywać częstsze łatki, by w końcu bazować na Chromium 87 lub nowszym, który gwarantował będzie m.in. wsparcie dla elementów Fluent Design.

Dowiedzieliśmy się także tego, jak wygląda sytuacja z rozszerzeniami, które miały pojawić się w Edge dla Androida, jednakże słuch o nich zaginął. Okazuje się, że prac nie porzucono, ale czasowo je zawieszono.

microsoft edge android
Interfejs aplikacji Microsoft Edge dla Androida. | Źródło: Google Play

"Obecnie analizujemy zainteresowanie użytkowników tą funkcją i staramy się zestawiać je z innymi priorytetami, które mogą ulec zmianie" - czytamy.

Zmiany najwcześniej w 2021 roku


Nie należy się spodziewać, że stosowne aktualizacje pojawią się przed końcem bieżącego roku. Mimo to już teraz Microsoft wprowadził do mobilnej wersji swojej przeglądarki opcję synchronizacji historii przeglądania, przynajmniej w wydaniu na Androida.

Przeglądarkę Microsoft Edge w wersji przeznaczonej dla smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania. Znajdziesz w niej oczywiście także wariant dedykowany komputerom osobistym, który gorąco polecam sprawdzić - z aktualizacji na aktualizację jest coraz lepszy.


Źródło: Reddit 1, 2