Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google od teraz nadadzą Twoim fotografiom efekt 3D
Środa, 16 Grudzień 2020 14:07, Wpisany przez Anna Borzęcka
zdjecia-google
Aplikacja z nową funkcją.

Zdjęcia Google oferują mnóstwo ciekawych funkcji. Te automatycznie tworzą kolaże ostatnich najciekawszych fotografii, przypominają zdjęcia wykonane przez nas dokładnie rok, dwa, trzy czy cztery lata temu, a na dodatek pozwalają montować filmy, automatycznie obrócić wszystkie zdjęcia, które tego potrzebują, i nie tylko. Zdjęcia Google właśnie stały się jednak jeszcze bardziej atrakcyjne.

Zdjęcia filmowe


Google wprowadziło do Zdjęć nową funkcję, która przekształca dwuwymiarowe zdjęcia w tak zwane „zdjęcia filmowe”. Czym tak właściwie te obrazy są? W skrócie, omawiana funkcja nakłada na fotografię efekt 3D, za sprawą którego ta zyskuje więcej głębi.

Co istotne, tworzenie „zdjęć filmowych” odbywa się z udziałem algorytmów nauczania maszynowego. Jak wiadomo, takie algorytmy nie zawsze działają idealnie, ale wygląda na to, że w tym wypadku może być inaczej. Wskazują na to przykładowe zdjęcia zaprezentowane przez Google – umieściliśmy je poniżej.

Funkcja tworzenia „zdjęć kinowych” w akcji. | Źródło: Google

Nowy sposób dokumentowania wspomnień


Zdjęcia Google tworzą „zdjęcia filmowe” automatycznie, wykorzystując ostatnie wykonane przez użytkownika fotografie. Takie zdjęcia, gdy tylko aplikacja je utworzy, mają pojawiać się w kolekcji Ostatnie najciekawsze, do której dostęp można uzyskać z poziomu kafelka zlokalizowanego w lewym górnym rogu ekranu.

Rzecz jasna, Zdjęcia Google oferują możliwość zapisania utworzonych przez aplikację „zdjęć filmowych” w swojej bibliotece. Dzięki temu do takich obrazów będzie można wracać, a także się nimi dzielić .

Póki co nie wiadomo, czy kiedyś Google pozwoli użytkownikom korzystać z funkcji „zdjęć filmowych” na żądanie. Mam jednak szczerą nadzieję, że w przyszłości tak właśnie się stanie.

Pamiętajcie, że aplikację Zdjęcia Google możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google, fot. tyt. Google