Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi Mi Band 5 z aktualizacją, która przyda się praktycznie każdemu
Środa, 16 Grudzień 2020 13:40, Wpisany przez Tomasz Bielski
gry oswiadczenie 5
Chińczycy ulepszają jedną z funkcji.

Xiaomi Mi Band 5 to najnowsza generacja inteligentnej opaski chińskiego producenta – to także najpopularniejsza seria urządzeń ubieralnych, która jest noszona przez tysiące osób na całym świecie. Mi Band 5 rozpoczął otrzymywanie ważnej aktualizacji, która przynosi do niego funkcję jaka przyda się praktycznie każdemu użytkownikowi. Konkretniej chodzi tutaj o trzy nowości.

Xiaomi Mi Band 5 zadba bardziej o Twój sen

Nowa aktualizacja dla opaski Xiaomi Mi Band 5 została oznaczona numerem 1.0.2.46 i przynosi trzy ważne nowości – niestety firma nie udostępniła pełnego dziennika zmian, przez co nie wiadomo do końca, które błędy mogły zostać poprawione.

Przede wszystkim jednak, nowa aktualizacja dla Mi Band 5 dodaje obsługę 24-godzinnego monitorowania snu użytkownika. Tym samym opaska Mi Band 5 stała się pierwszą z tej serii, która posiada wsparcie dla opisywanej funkcjonalności. Nowa aktualizacja 1.0.2.46 to także wsparcie dla czterech nowych języków – polskich użytkowników jednak nie powinno to interesować. Ostatnia z nowości w opisywanej aktualizacji działa tylko i wyłącznie na rynku chińskim. Dotyczy ona przechowywania kart uprawniających do przejazdu komunikacją na terenie wybranych regionów Państwa Środka. Te dane są zakodowane w postaci specjalnych kodów NFC.

xiaomimiband5aktualizacja2
fot. instalki.pl

W Polsce na tego typu udogodnienia raczej nie mamy co liczyć.

Jak zaktualizować system Xiaomi Mi Band 5 do najnowszej wersji?


Aby zaktualizować swoją opaskę Mi Band 5 do najnowszej wersji oprogramowania, najpierw będziecie musieli zaktualizować program Mi Fit do wersji 4.8.0. Następnie wystarczy otworzyć wspomnianą aplikację, aby rozpocząć proces instalacji aktualizacji. Jeśli jednak tak się nie stanie, wystarczy przejść do zakładki Mi Band 5 w sekcji „Moje urządzenia” i dotknąć opcji „Sprawdź aktualizację”.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko korzystać z nowości przygotowanych przez Xiaomi.

Źródło: Notebookcheck / fot. instalki.pl