Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome z łatwiejszym dostępem do eksperymentalnych funkcji
Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 12:22, Wpisany przez Piotr Malinowski
google funkcje eksperymentalne 1
Ciekawa opcja.

Nowe funkcje danego programu muszą przejść długą drogę zanim pojawią się w jego powszechnym wydaniu. Przeglądarki internetowe nie są tutaj wyjątkiem – w przypadku Google Chrome mamy do czynienia ze stopniowym zwiększaniem dostępności konkretnego usprawnienia. Najczęściej debiutuje ono najpierw jako flaga w wydaniu Canary usługi.

Funkcja dla ludzi lubiących eksperymenty


Znajduje się dosyć spore grono użytkowników gustujących w testowaniu nowości znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju. To często oni jako pierwsi publikują w sieci doniesienia o „nadchodzącej funkcji w Chrome”. Jak się okazuje, teraz będą mogli robić to nieco szybciej oraz skuteczniej. Google chce powiem ułatwić dostęp do eksperymentalnych zmian w swojej przeglądarce.

W Chrome Canary 89 odnaleziono „Chrome Labs” czyli specjalną sekcję zapewniającą szybki dostęp do testowych opcji. Po uruchomieniu dedykowanej flagi, na pasku narzędzi pojawia się zupełnie nowa ikona fiolki. Kliknięcie w nią powoduje rozwinięcie listy funkcji możliwych do sprawdzenia.

google eksperyment 1Źródło: gHacks

Jeśli jesteście zainteresowani tym usprawnieniem, to wystarczy, że przejdziecie do flag (musicie wpisać w pasek adresu frazę chrome://flags/) oraz wyszukacie „Chrome Labs”. Gotowe! Nie wiadomo jeszcze czy Google planuje ograniczyć działanie opcji wyłącznie do wersji Canary. Zapewne tak, lecz ciekawym rozwiązaniem byłoby jej wdrożenie także do stabilnej odsłony przeglądarki.

Trzeba też wspomnieć, iż podobną funkcją pochwalić się może Vivaldi oraz Firefox. Usługi te oferują swoim użytkownikom dedykowaną stronę ze spisem eksperymentalnych funkcji.

Źródło: gHacks / Foto. Google