Instalki.pl » Aktualności » Software » Załączniki tekstowe z opcją edycji bezpośrednio w Gmailu
Piątek, 11 Grudzień 2020 14:03, Wpisany przez Piotr Malinowski
gmail pliki edycja
Świetna nowość.

Prostota oraz intuicyjność to dwie naczelne zasady, które zdają się być wyznawane przez technologicznych gigantów. Wzbogacają oni swoje usługi coraz częściej o nowości mające na celu uprzyjemnianie wykonywania codziennych obowiązków.

Edytowanie plików będzie przyjemniejsze


Jeśli jesteś użytkownikiem Google Workspace i pracujesz na plikach z pakietu Office, to z pewnością zdarzyło Ci się narzekać na żmudny proces ich edycji. W celu naniesienia poprawek na dokument tekstowy należy go najpierw pobrać, potem wprowadzić zmiany za pośrednictwem aplikacji Dokumenty, a dopiero wtedy odesłać ponownie.

Jak się okazuje – ten sposób odchodzi właśnie do lamusa. Google zdecydowało się na implementację świetnej nowości pozwalającej na otworzenie załącznika z Gmaila bezpośrednio w usłudze Dokumenty, Arkusze oraz Prezentacje. Posłuży do tego specjalna ikona ołówka, po którego kliknięciu otworzy się stosowny program.

office editing for gmail attachmentsŹródło: Google 

Co dalej? Jeśli edytowaliśmy już dany dokument, to możemy go bez problemu odesłać dzięki równie świeżej funkcji. Otrzymamy do wyboru opcję szybkiej odpowiedzi na oryginalny mail, otworzenia oryginalnej wiadomości (jeśli chcielibyśmy coś dopisać) lub stworzenia nowego maila z poziomu Gmaila. Możliwości jest więc sporo.

Reply with file gmail office docs sheets slidesŹródło: Google 

Nie da się ukryć, że mówimy o naprawdę przydatnym usprawnieniu – przede wszystkim dla osób, których praca opiera się na edycji pokaźnej liczby plików. Nowość powinna pojawić się u wszystkich na przestrzeni kilku najbliższych tygodni. Warto jednak zaznaczyć, iż skorzystają z niej osoby będące członkami Google Workspace.

Źródło i foto: Google