Instalki.pl » Aktualności » Software » Cyberpunk 2077 już działa na Linuxie. Zobacz jak (wideo)
Piątek, 11 Grudzień 2020 21:17, Wpisany przez Maksym Słomski
Cyberpunk 2077 linux
Udało się.

No i stało się, tak po prostu. Najbardziej wyczekiwana gra tego roku, dzieło polskiego studia CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 działa na systemie Linux. Czy trzeba się bardzo nagimnastykować, aby go uruchomić? Nie. Czy to sztuka dla sztuki? Nie wiem, ale z pewnością znajdą się osoby, które zechcą wypróbować tę możliwość.

Cyberpunk 2077 na LinuxaCyberpunk 2077 zadebiutował na platformie Steam jako gra przeznaczona wyłącznie dla systemów Windows. Mimo tego Valve błyskawicznie zaktualizowało bazujące na Wine narzędzie kompatybilnościowe Proton, rozwijane z myślą o Steam Play.


Wystarczy, że zainstalujesz Proton 5.13-4 na swojej dystrybucji Linuxa, dorzucisz do tego paczkę Mesa Git i kartę graficzną AMD Radeon. Pierwotnie wydawało się, że układ graficzny od "czerwonych" będzie nieodzowny, ale okazało się, iż produkcja została pomyślnie przetestowana także na komputerze wykorzystującym Ubuntu 20.04.1 LTS oraz kartę graficzną NVIDIA i sterowniki w wersji 455.45.01.Spodziewacie się, że Cyberpunk 2077 na systemach Linux działa tak samo dobrze jak na komputerach z Windowsem 10? Nie, nie, w żadnym wypadku. Bugów jest cała masa i ich liczba znacząco wykracza poza to, na co skarża się obecnie użytkownicy komputerów osobistych oraz konsol poprzedniej i obecnej generacji.

cyberpunk 2077 bug
Cyberpunk 2077 na Linuxie działa... no, działa.. | Źródło: Netsec-burn

Jednym słowem: można, ale po co?

Źródło: Twitter, YouTube