Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft ma rewelacyjną wiadomość dla posiadaczy iPhone'ów
Czwartek, 10 Grudzień 2020 13:16, Wpisany przez Tomasz Bielski
familiada
Doczekaliśmy się.

Microsoft oficjalnie potwierdził, iż usługa gier w chmurze Xbox trafi na iPhone’y, iPady za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W swoim nowym wpisie na blogu, amerykańska firma stwierdziła, iż posiadacze sprzętów z nadgryzionym jabłkiem w logo już niebawem będą mogli skorzystać z Xbox Game Pass Ultimate. Ile trzeba będzie poczekać?

Xbox Game Pass Ultimate trafi na iOS

Plotki dotyczące Xbox Game Pass Ultimate na urządzenia z iOS po raz pierwszy pojawiły się w październiku 2020 roku. Microsoft zdecydował się nie uruchamiać usługi strumieniowania gier na iOS ze względu na wytyczne obowiązujące w App Store. Przeniesienie gier w chmurze na iPhone’a i iPada za pośrednictwem przeglądarki internetowej pozwoli amerykańskiej firmie całkowicie ominąć ograniczenia narzucane przez Apple.

Rozszerzenie usług powiązanych z Xboxem na nowych graczy jest kluczową strategią Microsoftu związaną z rośnięciem całego rynku gier. W ten sposób firma z Redmond będzie w stanie dotrzeć do prawie 3 miliardów graczy na świecie. Już od wiosny 2021 roku Microsoft pozwoli więc kolejnym osobom skorzystać ze wszystkich dobroci oferowanych przez rozwiązania chmurowe.

microsoftxboxiphone2
fot. Microsoft

Microsoft zauważa, że gry w chmurze przeznaczone na iOS od początku będą dostępne w wersji „beta”, tak więc podczas ich użytkowania można spodziewać się mniejszych lub większych problemów technicznym. Nie podano jednak w tym przypadku żadnych, konkretnych szczegółów. Warto pamiętać, że cała sytuacja będzie różniła się także od sytuacji, w której gracze mogą przesyłać strumienowo swoje gry z konsoli bezpośrednio na inne sprzęty.

Apple chce, aby programiści odpowiedzialni za gry przesyłali je pojedynczo do App Store, co w przypadku ogromnej biblioteki proponowanej przez Microsoft mija się z celem.

Rynek streamingu gier zaczyna szybko rosnąć – od niedawna w Polsce można także skorzystać między innymi z Google Stadia. Konkurencja jest więc naprawdę spora.

Źródło: Microsoft / fot. David Švihovec - Unsplash