Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft tłumaczy, jak będą udostępniane nowe, szybsze aktualizacje Windows 10
Poniedziałek, 07 Grudzień 2020 16:36, Wpisany przez Maksym Słomski
windows experience pack windows 10
Nowości udostępniane w trybie pilnym.

Z początkiem grudnia donosiliśmy Wam o zupełnie nowym rodzaju aktualizacji dla Windows 10. Łatki o nazwie Windows Feature Experience Pack w pierwszej kolejności trafiły do członków programu Windows Insider, a docelowo będą wydawane w stabilnych buildach systemu Microsoftu. Microsoft tłumaczy w jaki sposób będzie prowadził ich dystrybucję.

Windows Feature Experience Pack - nowy typ aktualizacji dla Windows 10


Pierwszy Windows Feature Experience Pack 120.2212.1070.0 zawiera dwie nowości. Pierwsza dotyczy rozszerzenia możliwości wbudowanego narzędzia do zrzutów ekranu, druga natomiast to tryb dzielonej klawiatury działający poprawnie na urządzeniach dotykowych 2w1 w orientacji pionowej. W wątku na Twitterze doprecyzowano, iż takie i kolejne podobne zmiany będą uwzględniane w już istniejącym procesie obsługi systemu Windows 10.

Ulepszenia zawarte w paczkach Windows Feature Experience będą ostatecznie udostępniane klientom końcowym za pośrednictwem usługi Windows Update, w ramach comiesięcznych opcjonalnych aktualizacji. Potwierdzają to słowa Brandona LeBlanca:

"Każda aktualizacja pakietu funkcji, która trafia do klientów detalicznych (np. osób spoza programów Insider), wchodzi w skład zwyczajowych łatek dla Windowsa. Pomyślcie o wersjach poglądowych "C" itp. Nie będzie żadnych dodatkowych usług serwisowych" - wyjaśnia LeBlanc w swoim tweecie.


W przyszłym roku zmieniał się będzie nie tylko build systemu


Osoby regularnie instalujące przyszłe łatki opcjonalne Windows Feature Experience Pack zauważą, że w menu informacji o systemie zmieniał się będzie nie tylko numer kompilacji ich systemu, ale także wartość towarzysząca sekcji "Experience", związanej z tymi właśnie poprawkami.

windows experience pack
Nowa wersja systemu Windows 10, uwzględniająca pierwszy Windows Feature Experience Pack. | Źródło: Windows Insider

Plany na najbliższą przyszłość zakładają dostarczanie nowych funkcji podczas comiesięcznych opcjonalnych aktualizacji systemu Windows 10, podczas gdy niejawni testerzy otrzymają dodatkowe funkcje systemu operacyjnego bez pobierania nowej wersji zapoznawczej.

Dla konsumentów oznacza to tyle, że Microsoft dostarczy im nowe funkcje, ulepszy je lub nawet usunie podczas comiesięcznego cyklu serwisowego, zamiast czekać na główne aktualizacje systemu operacyjnego, które mają miejsce dwa razy w roku - wiosną i jesienią.

Źródło: Twitter