Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google od teraz z numerami budynków i przejściami dla pieszych
Czwartek, 03 Grudzień 2020 11:40, Wpisany przez Anna Borzęcka
mapy-google-nowosci
Aplikacja otrzymała kilka nowości.

Z miesiąca na miesiąc Mapy Google stają się coraz lepszą aplikacją. Nie dość, że władają nimi coraz inteligentniejsze algorytmy, to są stale wzbogacane o nowe funkcje. W sierpniu odświeżono ich szatę graficzną, we wrześniu umieszczono w nich statystyki dotyczące COVID-19, a ostatnio dodano do nich swoisty news feed. Teraz w aplikacji pojawiły się natomiast kolejne mile widziane nowości. O jakich nowościach mowa?

Jak zauważył serwis Android Police, do najnowszej wersji wydania beta Map Google trafiło kilka funkcji, które sprawiają, że korzystanie z aplikacji jest wygodniejsze. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują dwie.

Numery budynków i przejścia dla pieszych


Po pierwsze, Android Police donosi o pojawieniu się w wersji beta Map Google oznaczeń numeracji budynków. Niemniej jednak, wygląda na to, że była to zmiana dokonana po stronie serwera, a nie samej aplikacji, zwłaszcza że na swoim smartfonie oznaczenia te zauważyłam w stabilnej wersji aplikacji. Dodam, że nie jestem uczestniczką programu beta testów.

mapy-numery
Numery budynków i przejścia dla pieszych w Mapach Google. | Źródło: mat. własne

Serwis Android Police zauważył też, że w wersji beta Map w niektórych miastach zobrazowano położone na ulicach przejścia dla pieszych. Ta zmiana także musiała dokonać się jednak po stronie serwera, ponieważ udało mi się ją zauważyć w stabilnym wydaniu aplikacji. Niemniej, w Polsce jej póki co nie uświadczymy. Przejścia dla pieszych wypatrzyłam tylko w pewnych amerykańskich miastach, takich jak Nowy Jork.

Ceny przejazdów Uber w Mapach Google


Rozwiązaniem, które rzeczywiście mogło pojawić się tylko w wersji beta Map Google, a które póki co można wypróbować także tylko w niektórych miastach Stanów zjednoczonych, jest funkcja pozwalająca na sprawdzenie kosztów transportu z użyciem takich usług jak Uber. Jest ona na wczesnym etapie rozwoju i można zobaczyć ją na poniższych zrzutach ekranu.

mapy-google-uber
Wersja beta Map Google pozwala w niektórych miastach w USA sprawdzić ceny przejazdów z użyciem usług pokroju Ubera. | Źródło: Android Police

Pamiętajcie, że aplikację Mapy Google możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Android Police, fot. tyt. Canva