Instalki.pl » Aktualności » Software » Kolejne aplikacje bankowe dostępne w Huawei AppGallery
Środa, 02 Grudzień 2020 12:10, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-12-01 143315
Bez pełnej integracji.

O dynamicznym rozwoju AppGallery świadczą stale pojawiające się tam aplikacje. Wczoraj informowaliśmy, że do sklepu Huawei zawitał popularny Librus przydatny szczególnie rodzicom i uczniom oraz InPost Mobile do obsługi przesyłek z Paczkomatów. Co ważne, obie aplikacje zostały w pełni zintegrowane z Huawei Mobile Services więc posiadają pełną funkcjonalność na urządzeniach marki bez usług Google.

Dwie nowe aplikacje bankowe dostępne w AppGallery


Dziś dowiedzieliśmy się, że kolejne dwie aplikacje bankowe dołączają do AppGallery. Getin Mobile i Noble Mobile są już dostępne w autorskim sklepie z aplikacjami Huawei dla użytkowników starszych urządzeń marki opartych o GMS, a docelowo zostaną zintegrowane z Huawei Mobile Services.

Dzięki pełnej integracji aplikacje staną się dostępne również dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak najnowsze smartfony z serii Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

2020-12-02 111656
foto. Getin Noble Bank

Aplikacje bankowości mobilnej Getin Noble Banku są funkcjonalne i intuicyjne. Posiadają wiele opcji przydatnych w codziennym bankowaniu, jak np. możliwość połączenia z infolinią jednym kliknięciem z poziomu aplikacji czy Sejf (usługa umożliwiająca dowolne blokowanie i odblokowywanie środków na rachunku). Dodatkowo, operacje wykonywane w bankowości internetowej Klienci mogą łatwo zatwierdzać mobilną autoryzacją w aplikacji, bez konieczności przepisywania kodów SMS.  

W AppGallery znajduje się w sumie osiem aplikacji bankowych. Aplikacje mBanku, Pekao S.A., Pekao Kids, Idea Banku oraz Nest Banku mogą pobrać użytkownicy urządzeń Huawei z GMS, a aplikacja banku PKO BP jest dostępna również dla najnowszych smartfonów marki dzięki pełnej integracji z HMS.

Huawei AppGallery z rekordowymi wynikami w Polsce


Podczas konferencji HDC Polska 2020 ogłoszono, że liczba polskich użytkowników sklepu wynosi już półtora miliona, z czego 700 tysięcy dołączyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Miesięczna liczba pobrań generowanych przez odwiedzających AppGallery wynosi ponad 1,2 miliona, co stanowi ośmiokrotny wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wzrosła również liczba kont Huawei ID, która aktualnie wynosi 5,5 miliona, o 1,8 miliona więcej.

AppGallery to autorski sklep z aplikacjami Huawei, w którym znajduje się już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Źródło: Huawei