Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp będzie „ładniejszy”. Wszystko dzięki nowym funkcjom
Wtorek, 01 Grudzień 2020 14:20, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp tla czatow
Nowości cieszące oko.

Jeśli korzystacie z Messengera, to zapewne wiecie, że komunikator ten umożliwia zmianę motywu czatu. Dzięki temu wyróżnić możemy konwersacje z wybranymi użytkownikami, by (w jakiś sposób) nie pomylić ich z innymi. Podobna nowość trafiła właśnie do WhatsAppa.

WhatsApp z personalizowanymi tłami czatów


Zespół odpowiedzialny za aplikację podszedł jednak do sprawy nieco inaczej. Przygotowana została bowiem specjalna galeria zawierająca przeróżne grafiki. Te przedstawiają góry, oceany, zwierzęta i inne tego typu rzeczy. Takie właśnie zdjęcia ustawić możemy jako tło czatu z konkretną osobą.


Zaimplementowane albumy podzielono z kolei na jasne oraz ciemne. Dzięki temu konsumenci nie będą mieli problemu z dobraniem tła ze względu na wybrany motyw komunikatora. Jeśli ktoś dosyć często przechodzi z jednej na drugą stronę mocy, to o tym też pomyślano. Można bowiem przypisać konkretne grafiki do ciemnego lub jasnego motywu.

Oczywiście nie każdy musi chcieć jako tło gór czy pustyni. Nie ma więc problemu z ustawieniem jakiegoś miłego dla oczu pastelowego koloru. WhatsApp stawia na dosyć szeroki wybór. To jednak nie wszystko. Wprowadzona właśnie aktualizacja obejmuje również opcję wyszukiwania naklejek za pomocą tekstu lub emotikon. Pojawił się także specjalny pakiet animowanym naklejek „Razem w domu”.

Aktualizacja powinna pojawić się u wszystkich mobilnych użytkowników aplikacji WhatsApp na przestrzeni najbliższych dni.

Źródło i foto: WhatsApp