Instalki.pl » Aktualności » Software » Paczkomaty coraz wygodniejsze. Nadasz paczkę z aplikacji, bez drukowania etykiety
Poniedziałek, 30 Listopad 2020 15:21, Wpisany przez Maksym Słomski
smartfon inpost
Paczkomaty stały się jeszcze lepsze.

InPost, twórcy uwielbianej przez Polaków usługi Paczkomatów, poinformowali o wdrożeniu kolejnej ciekawej funkcji w swojej aplikacji InPost Mobile. Od teraz przesyłki w Paczkomatach będzie można nadawać bez konieczności naklejania na nich specjalnych etykiet. Wystarczyło będzie zeskanować odpowiedni kod QR lub kod nadania wyświetlony w aplikacji.

Jak nadać paczkę poprzez aplikację InPost Mobile?


Przede wszystkim, na smartfonie należy zainstalować darmowy program InPost Mobile. Odnośniki znajdziecie poniżej.


1. Spakuj paczkę i zmierz jej gabaryt. Gabaryty paczek w Paczkomatach to:

  • Gabaryt A - 8 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg
  • Gabaryt B - 19 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg
  • Gabaryt C - 41 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg

2. W aplikacji wybierz w dolnym menu środkową ikonę ze strzałką ("Nadaj"). Następnie, uzupełnij dane odbiorcy i nadawcy i określ czy wysyłasz paczkę z Paczkomatu do Paczkomatu czy z Paczkomatu na adres domowy lub firmowy.
3. Opłać wysyłkę. Po uzupełnieniu wszystkich informacji, użytkownik zostaje przekierowany do płatności BLIK. Po ukończeniu płatności, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kod nadania nadawca otrzyma również w mailu.
4. Nadaj przesyłkę w Paczkomacie. W czytniku w Paczkomacie zeskanuj kod QR z aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybierz opcję "Mam kod nadania lub kod zwrotu" i wypełnij dane. Pozostanie już tylko umieścić paczkę w odpowiedniej skrytce.

Status nadanej paczki można śledzić oczywiście w aplikacji, ale także na stronie inpost.pl w sekcji "Śledzenie paczki" oraz przez chatbota, wpisując 24 cyfrowy numer przesyłki.

Wkrótce do InPost Mobile trafią kolejne metody płatności


Na tę chwilę paczki da się opłacać kodem BLIK. Z początkiem 2021 roku wśród opcji płatności pojawią się karta płatnicza, szybkie przelewy (pay-by-link), Google Pay oraz Apple Pay.

Źródło: InPost