Instalki.pl » Aktualności » Software » W Empiku zapłacisz nie podchodząc do kasy. Rusza Premium Pay&Go
Poniedziałek, 30 Listopad 2020 14:34, Wpisany przez Maksym Słomski
empik premium pay go 1
Wygodne płatności Empiku.

Empik wprowadza w swojej sieci sklepów stacjonarnych praktyczną innowację, która ma na celu ułatwienie sprawnego opłacania zakupów. Mowa o mobilnych płatnościach Premium Pay&Go - ich testy wystartowały właśnie w 10 lokalizacjach w kraju. Dzięki nim za zakupiony w sklepie stacjonarnym towar da się zapłacić z poziomu smartfona, bez konieczności odwiedzania kasy. Po zakończeniu programu pilotażowego, będzie to możliwe w łącznie 50 największych salonach marki w całym kraju.

Jak korzystać z Premium Pay&Go?


Aby skorzystać z Premium Pay&Go należy przede wszystkim pobrać aplikację mobilną Empik na swój smartfon z systemem Android lub iOS. Odpowiednie odnośniki znajdują się poniżej.


Następnie, użytkownik musi jednorazowo zaakceptować regulamin usługi, włączyć geolokalizację oraz potwierdzić swój numer telefonu. Teraz wystarczy w trakcie wizyty w salonie skanować wybrane produkty za pomocą aplikacji, by na końcu sfinalizować zamówienie przy jednym ze specjalnych punktów płatności znajdujących się na terenie sklepu.

empik premium pay go 2
Interfejs płatności Premium Pay&Go w oficjalnej aplikacji Empiku. | Źródło: Empik

Płatność odbywa się automatycznie, w ramach podpiętej do konta karty płatniczej. W przyszłości do dostępnych form płatności dołączą także Apple Pay, Google Pay i Blik.

Gdzie działa Empik Premium Pay&Go?


Obecnie z Empik Premium Pay&Go korzystać można w 10 salonach, w:

  • Krakowie (Park Handlowy Zakopianka)
  • Łodzi (CH Port Łódź)
  • Opolu (CH Karolinka)
  • Poznaniu (CH Poznań Plaza)
  • Szczecinie (Galeria Galaxy)
  • Warszawie (Westfield Arkadia, Złote Tarasy, Wola Park, CH Janki)
  • Wrocławiu (CH Magnolia Park)

Do połowy grudnia zakupy z aplikacją będą możliwe w 40 kolejnych salonach, m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Lublinie, Olsztynie, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie i Toruniu.

Empik Premium Pay&Go jest dla wszystkich, ale...


Z najnowszej usługi korzystać mogą jedynie użytkownicy Empik Premium oraz Empik Premium Free. Uczestnictwo w bezpłatnym wariancie następcy programu Mój Empik uprawnia także do darmowej dostawy do Paczkomatów, salonów i innych punktów odbioru, przy zakupach za min. 40 złotych oraz daje kilka innych benefitów, które odczytacie z poniższej grafiki.

empik premium
Co daje Empik Premium? Co daje Empik Premium Free? Wszystko wyjaśnia powyższa grafika. | Źródło: Empik

Źródło: Empik