Instalki.pl » Aktualności » Software » Vivo idzie jak burza. Zaktualizuje smartfony do Androida 11
Czwartek, 26 Listopad 2020 22:05, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
Vivo aktualizacja Android 11 w Europie
To mi się podoba!

20 Października 2020 roku Vivo weszło do sześciu krajów Europy. Marka pojawiła się między innymi w Polsce, tym samym zwiększając konkurencję wśród chińskich producentów i zawłaszczając część naszego rynku po Huaweiu.

Jeśli kupiliście jeden ze smartfonów marki lub pragniecie takowy nabyć, to mam dla was dobre wieści.

Vivo zaktualizuje Twój smartfon


Producent deklaruje, że jako jeden z pierwszych zainstaluje na swoich dotychczasowych produktach Androida 11. Dotyczy to produktów dla Europy, w tym Polski.

Aktualizacja będzie przebiegała stopniowo. Na pierwszy ogień pójdzie Y70, po nim X51 5G a następnie Y20 i Y11s. Najtańsze urządzenia zostaną zaktualizowane na końcu. To jednak naturalna kolej rzeczy i należy cieszyć się, że Vivo ich nie ominie.

Zobacz również: W Polsce rusza sprzedaż smartfonów vivo. Warto postawić na nową markę?

Vivo aktualizacja Android 11 w EuropieVivo Y70 będzie szczęśliwcem, który otrzyma Androida 11 jako pierwszy. / foto: Vivo

Android 11 - co nowego?


Przypomnę, że Android 11 wprowadził natywną obsługę dymków czatu. Poza tym aplikacje do rozmów tekstowych otrzymały dedykowane pole w powiadomieniach z możliwością nadawania priorytetów. Sporą zmianą jest ekran dedykowany urządzeniom Smart Home, który dodatkowo pozwala na zarządzanie kartami płatniczymi. Poza tym użytkownik może zmieniać urządzenie odtwarzające dźwięk wprost z panelu odtwarzania i korzystać z ulepszonej kontroli nad funkcją Nie przeszkadzać.

Grzech nie wspomnieć o tym, że w Androidzie 11 użytkownik może nadawać tymczasowe uprawnienia – po zezwoleniu na akcję przy następnym uruchomieniu programu lub funkcji prośba zostanie ponowiona. Jest też sporo pomniejszych zmian, o których przeczytacie poniżej.

Zobacz również: Android 11 już jest. Oto najważniejsze nowości

Źródło: informacja prasowa, foto główne: Vivo