Instalki.pl » Aktualności » Software » DeLight - ciekawa historia jedynie dla cierpliwych (recenzja gry)
Sobota, 28 Listopad 2020 10:39, Wpisany przez Przemysław Kreft
DeLight
Gra ze sporym potencjałem, ale też z wieloma zastrzeżeniami.

Ciekawe historie już od dawna nie są domeną jedynie branży filmowej. Wciągająca fabuła stanowi również o sukcesie wielu gier.

Przykładem takiego podejścia jest DeLight. To gra przygodowa, w której wcielamy się w rolę dziewczynki próbującej odnaleźć rodziców. W wyniku działań wojennych traci wzrok, co wpływa również na mechanikę gry.

DeLight – wciągająca gra przygodowa

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 9,59 zł-27,99 zł za element / Android: 4.4 i nowsze
DeLightZ reguły poruszamy się zatem powoli i mamy bardzo ograniczone pole widzenia. W połączeniu z niebanalną fabułą wypada to bardzo spójnie i potrafi wciągnąć. Niestety zabawę psuje kilka niedociągnięć.

Problemy optymalizacyjne sprawiają, że grafice brakuje płynności. Sterowanie jest ociężałe, a interakcja z elementami otoczenia wymaga frustrującego stawania w ściśle określonym miejscu.


Za darmo dostępny jest pierwszy rozdział. Odblokowanie całej treści to wydatek prawie 28 zł. Można również za niecałe 10 zł odblokowywać pojedyncze rozdziały.

DeLight bardzo trudno jednoznacznie ocenić. W ogólnym rozrachunku to ciekawa gra z wciągającą fabułą. Problemy optymalizacyjne i nie do końca przemyślane sterowanie wystawiają jednak cierpliwość na próbę. Warto poczekać na ewentualne aktualizacje.


Czytaj również: PlayStation 5 - recenzja konsoli nowej generacji po tygodniu użytkowania