Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft planuje niespodziankę dla użytkowników Windows 10. Tego się nie spodziewaliście
Środa, 25 Listopad 2020 15:33, Wpisany przez Tomasz Bielski
familiada
To może być przełom.

Microsoft może przygotowywać sporą niespodziankę dla wszystkich osób korzystających z systemu Windows 10. Już teraz oprogramowanie firmy pozwala na integrację z urządzeniami z zielonym robotem, jednak wkrótce może zostać ono rozszerzone. Zac Bowden z Windows Central przekazał bowiem, iż amerykański gigant pracuje nad integracją aplikacji i gier z Androida w systemie Windows. Cała funkcjonalność miałaby zadebiutować już w 2021 roku.

Windows 10 pozwoli na uruchamianie aplikacji z Androida?

Niestety na ten moment nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób Microsoft będzie chciał zaimplementować aplikacje z Androida na Windows 10 – bardzo możliwe, że zostaną one przystosowane jedynie do sprzętów korzystających z architektury ARM. Podobne działania widać w ostatnim czasie u Apple, które pozwala osobom korzystającym z procesora M1 na uruchamianie programów przeznaczonych na iPada i iPhone’a.

Jest jednak pewien znaczący problem. Większość aplikacji takich, jak Gmail, Uber czy banki wymaga wsparcia dla Usług Google Play – nie jest jasne czy Microsoft ma zamiar oferować ten pakiet w swoim systemie. To ważne, ale inne platformy takie, jak BlackBerry 10 czy wczesne wersje Windows 10 Mobile nie zapewniały wsparcia dla Usług Google.

windows10android2
fot. Tadar Sah - Unsplash

Niemniej jednak, natywna obsługa aplikacji z Androida w stabilnej wersji Windows 10 byłaby świetną niespodzianką dla osób korzystających z platformy Microsoftu. Można mieć także nadzieję, że tego typu ruchy zachęciłyby programistów do przystosowania swoich programów w zupełnie nowy sposób.

Na ten moment nie ma jednak co wyrokować. Wszystko zależy bowiem od giganta z Redmond oraz jego partnerów biznesowych.

Już teraz Microsoft pracuje nad optymalizacjami związanymi z ekranami dotykowymi oraz obsługą składanych sprzętów. Przyszłość Windowsa zarysowuje się więc w bardzo ciekawy sposób.

Źródło: AndroidAuthority / fot. Andrew Mantarro - Unsplash