Instalki.pl » Aktualności » Software » Te smartfony Apple mogą nie dostać aktualizacji do iOS 15
Niedziela, 22 Listopad 2020 18:10, Wpisany przez Tomasz Bielski
familiada
Co najmniej dwa modele.

Kwestia aktualizacji iPhone’ów to rzecz, na której korzystają wszyscy użytkownicy. Apple znane jest z tego, iż przez wiele lat dostarcza najnowsze oprogramowanie nawet tym smartfonom, które w świecie Androida nie kwalifikowałyby się do otrzymania nowego systemu. Do sieci przedostały się nowe informacje związane z przyszłoroczną aktualizacją do oprogramowania iOS 15. Okazuje się, że amerykańska firma z jabłkiem w logo może zdecydować się na brak wsparcia dla nieco starszych modeli.

Które iPhone’y dostaną więc iOS 15, a które nie?

iOS 15 – dla których iPhone’ów?

Nowe doniesienia dotyczące aktualizacji do iOS 15 pochodzą z The Verifier – tego samego źródła, które trafnie zgadło w ubiegłym roku, które sprzęty otrzymają wsparcie dla iOS 14. Można więc zakładać, że te informacje chociaż częściowo się sprawdzą, jednak oczywiście warto popatrzeć na nie z przymrużeniem oka. Przynajmniej aż do momentu, w którym Apple samo nie potwierdzi kompatybilności swoich smartfonów z iOS 15 podczas przyszłorocznej konferencji WWDC.

Kto otrzyma więc iOS 15?Posiadacze iPhone’ów takich, jak iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus oraz iPhone SE (2 gen).

ios15iphone2
fot. Rahul Chakraborthy - Unsplash

Wygląda więc na to, że wsparcia zostaną pozbawione takie sprzęty, jak iPhone 6s oraz 6s Plus, a także pierwszy iPhone SE. To urządzenia, które zostały zaprezentowane w 2015 i 2016 roku, czyli ponad 5 lat temu! Same smartfony były niezwykle popularne i na ten moment dostawały od Apple aktualizację przez ponad cztery lata.

Obecnie nie wiadomo, czego jeszcze możemy spodziewać się po samym iOS 15.

Tego typu informacje powinny jednak pojawić się wraz z czasem.

Źródło: 9to5Mac / fot. Denis Cherkashin - Unsplash