Instalki.pl » Aktualności » Software » Nadchodzi koniec wsparcia Chrome dla Windows 7. Poznaliśmy datę
Sobota, 21 Listopad 2020 13:47, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome win7 1
Jeszcze trochę czasu zostało.

Niedługo minie rok odkąd Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla systemu Windows 7. Od 14 stycznia domowi użytkownicy nie otrzymują jakichkolwiek aktualizacji czy poprawek bezpieczeństwa (z drobnymi wyjątkami). Specjalnym traktowaniem cieszą się jednak klienci korporacyjni, dla których małe update’y jeszcze zostają udostępniane.

Windows 7 z coraz mniej aktywnym wsparciem


Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej deweloperów decyduje się na porzucenie przestarzałego oprogramowania. Ważną decyzję podjęło właśnie Google. Jak się okazuje, osoby korzystające z Chrome na Windows 7 będą musiały niedługo zmienić albo przeglądarkę, albo system.

Koncern podał właśnie konkretną datę zaprzestania wsparcia usługi dla konsumentów enterprise. Stanie się to 15 stycznia 2022 roku. Wtedy też opublikowana zostanie ostatnia aktualizacja dla Windowsa 7 – potem użytkownicy będą z przeglądarki korzystać wyłącznie na własną odpowiedzialność. Wspomniany wyżej termin jest jednak dosyć… pozytywny.

windows 7 chrome 4Źródło: Google 

O „śmierci” Chrome dla „siódemki” słyszeliśmy bowiem już pewien czas temu. Wtedy Google planowało zakończyć wsparcie 15 lipca 2021 roku. Jaki czynnik wpłynął na zmianę decyzji?

Na blogu giganta z Moutain View wyczytać możemy następującą informację:

Wiele organizacji planowało dokonać w tym roku migracji na Windows 10. Pojawiły się jednak inne priorytety dla pracowników IT, co opóźniło ten proces. Ponad 21% firm nadal nie przeszło na nowy system. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć wsparcie – dzięki temu użytkownicy korzystający z Windowsa 7 mogą być pewni, że nadal będą mieli możliwość korzystania z zalet Chrome w zakresie bezpieczeństwa i wydajności.

Dla części osób jest to więc dobra wiadomość. Termin jednak nieuchronnie się zbliża, więc i tak warto zacząć myśleć o przesiadce na nowy system.

Źródło: Google / Foto. pixabay.com (geralt)