
Microsoft Teams to jedna z najpopularniejszych usług umożliwiających przeprowadzanie wideokonferencji. Do tego stanu rzeczy przyczyniła się oczywiście pandemia koronawirusa, która zmusiła większość osób do przejścia na zdalny tryb pracy oraz nauki. Gigant z Redmond zmuszony był do przyspieszenia tempa jeśli chodzi o regularność aktualizacji aplikacji.
Microsoft Teams doczekał się "osobistych" funkcji
Od kilku miesięcy Teams dosyć często wzbogaca się nowe funkcje. Nie tak dawno pojawiły się doniesienia o odświeżonym interfejsie, jak i opcji połączenia się do usługi za pomocą konta prywatnego. To na tym aspekcie chce się teraz skupić Microsoft.

Jak możemy wyczytać na blogu programu, wersje beta Teams (przeglądarka + desktop) wzbogaciły się właśnie o pięć dosyć znaczących usprawnień.
Mowa o m.in.:
· Opcji rozpoczęcia czatu osobistego lub utworzenia czatu grupowego z maksymalnie 250 osobami,
· Opcji synchronizacji istniejących czatów pomiędzy telefonem a komputerem,
· Opcji całodobowej rozmowy ze znajomymi i rodziną,
· Opcji udostępniania zaproszeń do spotkań każdemu – nawet tym, którzy nie posiadają aplikacji Teams,
· Opcji przesyłania i udostępniania zdjęć oraz filmów z komputera na dowolnym czacie osobistym lub grupowym.
Ciekawe nowości trafią w niedalekiej przyszłości także do mobilnej odsłony Microsoft Teams. Użytkownicy w USA oraz Kanadzie korzystać już mogą z funkcji czatowania z osobami nieposiadającymi aplikacji. Wymagany jest wtedy wyłącznie numer telefonu lub nazwa kontaktu.

Pojawi się także możliwość nowa opcja wykorzystująca dane o lokalizacji. Znajomy będzie mógł udostępnić nam informacje o swoim położenie, a na Teams przyjdzie nam powiadomienie o tym, że „X wrócił już do domu”. Przyda się szczególnie rodzicom.
Zaimplementowany zostanie także szereg usprawnień mających poprawić jakość pracy. Do kalendarza importować będzie można grupowe wydarzenia z czatu czy przypisać wybrane zadań do „centrum aktywności”.
Wszystkie te opcje powinny trafić do Microsoft Teams na przestrzeni najbliższych tygodni. Na razie obecne są w fazie beta.
Źródło i foto: Microsoft