Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowe narzędzie w Windows 10 błyskawicznie zabije każdy proces
Piątek, 20 Listopad 2020 14:06, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 menadzer
Będzie lepsze niż menadżer zadań.

Obecnie w systemie Windows 10 istnieją dwa podstawowe sposoby na zamknięcie aplikacji, której nie da się zamknąć z poziomu jej interfejsu. Pierwszą z metod jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonie jej skrótu na pasku zadań i wybranie opcji "zamknij". Drugi sposób wymaga wykorzystania menadżera zadań, co niejednokrotnie okazuje się działaniem skuteczniejszym. Microsoft opracowuje jeszcze wygodniejsze narzędzie do uśmiercania nieposłusznych procesów.

Uproszczony menadżer zadań


Zespół Microsoftu odpowiedzialny za rozwój mininarzędzi wchodzących w skład zestawu PowerToys pracuje nad novum w postaci apki Quick Terminate. Za jej pomocą będzie dało się kończyć proces dowolnego programu z poziomu okienka "Terminate" lub ustalonego wcześniej skrótu klawiszowego, przypisanego indywidualnie do określonej aplikacji.

Narzędzie Quick Terminate ma działać tak samo skutecznie jak to dostępne z poziomu menadżera zadań. Wyłączanie kłopotliwego procesu ma być natychmiastowe i nie wymagać po stronie użytkownika żadnej interakcji, poza wciśnięciem odpowiedniego skrótu. Zaletą programu ma być jego przejrzysty interfejs. Musicie przyznać, że znalezienie czegoś na liście procesów w obrębie menadżera zadań bywa kłopotliwe.

Quick Terminate zadebiutuje dopiero w przyszłym roku


Zgodnie z planami Microsoftu opublikowanymi w serwisie GitHub, omawiana w tym miejscu nowa aplikacja trafi do paczki PowerToys w ramach jednej z aktualizacji szykowanych na przyszły rok. Niestety, z racji ograniczonych zasobów firma Microsoft skupia się obecnie głównie na poprawkach jakościowych systemu Windows 10.

Źródło: GitHub