Instalki.pl » Aktualności » Software » Fortnite wraca na iOS. Jak? GeForce NOW od dziś w Safari na iOS!
Czwartek, 19 Listopad 2020 20:37, Wpisany przez Maksym Słomski
GeForce NOW na Safari iOS
Świetne wieści.

Dobra wiadomość dla milionów użytkowników mobilnych urządzeń iPhone oraz iPad. Firma NVIDIA udostępniła dziś swoją usługę przesyłania strumieniowego gier na sprzęty korzystające z przeglądarki Safari w systemie iOS. Oznacza to przy okazji triumfalny powrót Fortnite na platformę - tylnymi drzwiami.

Jak zagrać w Fortnite na iOS?


Usługa NVIDIA GeForce NOW wymaga posiadania na urządzeniu zainstalowanego systemu operacyjnego iOS 14.2 lub iPadOS 14.2. Z GeForce NOW można korzystać zarówno w planie płatnej subskrypcji Founders (25 zł za miesiąc lub 125 zł za sześć miesięcy) jak i zupełnie bezpłatnie. W drugim przypadku na graczy czekają kolejki oraz ograniczenie czasu grania do godziny bez przerwy. Subskrypcja GeForce NOW gwarantuje nie tylko priorytetowy dostęp do usługi, ale też możliwość grania w tytuły z aktywnym ray tracingiem.

Geforce now cena
Cennik GeForce NOW. | Źródło: mat. własne

Co ważne, wersja beta usługi GeForce NOW dla iOS w przeglądarce Safari jest dostępna obecnie w Ameryce Północnej i Europie oraz w Rosji za pośrednictwem GFN.RU, partnera GeForce NOW Alliance. W niedalekiej przyszłości będzie dostępna również w kolejnych regionach świata, gdzie operują pozostali partnerzy NVIDIA skupieni w GeForce NOW Alliance.

NVIDIA poinformowała także, że współpracuje z zespołem Epic Games nad udostępnieniem wersji gry Fortnite z obsługą dotykową, co wpłynie na późniejszą dostępność tego tytułu w usłudze dla graczy korzystających z iOS oraz iPadOS. Co prawda GeForce NOW najlepiej współpracuje na urządzeniach mobilnych z gamepadem, ale dotyk jest jednym ze sposobów, w jaki ponad 100 milionów graczy toczy boje w Fortnite, dlatego obie firmy z niecierpliwością wyczekują momentu, gdy będą mogły udostępnić grę również dla użytkowników iOS Safari.

GeForce NOW na iOS nie obsłuży myszki i klawiatury


Usługa GeForce NOW na iOS Safari wymaga gamepada, dlatego gry które korzystają tylko z klawiatury i myszy nie są dostępne ze względu na ograniczenia platformy. Listę rekomendowanych gamepadów znajdziecie pod tym adresem.

W tym tygodniu biblioteka usługi GeForce NOW powiększyła się o 7 tytułów i liczy już ponad 750 gier. Znalazły się wśród nich debiutująca dzisiaj w Epic Games Store oraz Steam gra logiczna Bridge Constructor: The Walking Dead oraz dostępny przez tydzień za darmo w Epic Games Store kosmiczny symulator Elite: Dangerous.

Źródło: NVIDIA