Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystent Google z całą masą nowości dla rodzin
Czwartek, 19 Listopad 2020 17:10, Wpisany przez Maksym Słomski
google home
Garść praktycznych funkcji.

Google prezentuje nowości w Asystencie Google, w których z miejsca powinny zakochać się rodziny użytkujące ekosystemowe urządzenia smart home tego producenta. W jednej z ostatnich aktualizacji planowanych na rok 2020 firma z Mountain View postanowiła skupić się na wzbogaceniu możliwości inteligentnych wyświetlaczy i głośników.

Nowości dla rodzin od Google


Pierwszą z nowości są notatki, jakie można łatwo zostawiać innym domownikom na ekranach Nest Hub i podobnych. Te wyświetlane są na ekranie w czytelny sposób, podobnie jak godzina oraz prognoza pogody. Dzięki nim każdy będzie na bieżąco ze swoimi obowiązkami.Novum są przy tym zupełnie nowe odgłosy Family Bell oraz druga, znacznie ważniejsza zmiana. W nadchodzących tygodniach dodana zostanie możliwość wstrzymywania dzwonków na jeden dzień - lub na cały czas, gdy dany użytkownik będzie cieszył się dniami wolnymi od pracy lub szkoły.

Novum budzącym pewne kontrowersje jest oddanie w ręce dzieci w wieku ponad 13 lat możliwości zadawania pytań o bieżącą lokalizację i obowiązki ich rodziców. Te prezentowane są dzięki Life360 oraz Mapom Google. Opcja ta zagości nie tylko na sprzęcie smart home, ale również na urządzeniach z Androidem i iOS.Ponadto, Google dodało nową kategorię historii "interaktywnych" na inteligentnych ekranach i telefonach, dzięki czemu ulubione historie najmłodszych ożyją, gdy powiesz "Hej Google, opowiedz mi historię". Dzięki nowym interaktywnym opowieściom z Noggin, Capstone i nie tylko, użytkownicy dostaną możliwość przeglądania stron, decydowania o rozwoju opowieści, śledzenia ich słowo po słowie i cieszenia oczu ładnymi animacjami.Zmiany jeszcze w tym roku


Jeszcze przed końcem 2020 roku Google poprawi też interfejs ekranów smart z Asystentem, do dając do nich zakładkę Family z najważniejszymi opcjami dla rodzin.

Źródło: Google