Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome nie zje już całej pamięci RAM? Wydano wersję 87
Środa, 18 Listopad 2020 12:17, Wpisany przez Tomasz Bielski
familiada
Największy skok wydajności od lat.

Google chce z przytupem zakończyć 2020 rok. Firma wydała właśnie aktualizację przeglądarki Chrome do wersji 87. Jak zapowiada amerykański producent wydane uaktualnienie ma spowodować największy przyrost wydajności programu od lat. Mnóstwo ukrytych zmian oraz optymalizacji pod maską przeglądarki Chrome ma przełożyć się na nie tylko zwiększenie samej wydajności, ale w końcu zmniejszenie użycia pamięci operacyjnej RAM.

Google wydaje Chrome w wersji 87

Zmiany dotknęły przeglądarki Chrome na kilku frontach. Pierwszy z nich dotyczy zakładek. Przeglądarka Google będzie teraz traktowała priorytetowo aktywną, otwartą kartę – tym samym zmniejszając zużycie procesora na innych kartach. Amerykanie chwalą się, iż oszczędność zużycia procesora będzie nawet pięciokrotna i będzie w stanie wydłużyć żywotność baterii urządzenia nawet o 1,5h.

Samo otwieranie Chrome powinno także działać szybciej. Przeglądarka ma włączać się o 25 proc. szybciej i ładować witryny internetowej o 7 proc. szybciej niż dotychczas.


Google dodało do Chrome 87 również wyszukiwanie w kartach – przydatne narzędzie, które pozwoli znaleźć odpowiednią kartę niezależnie od miejsca czy okna, w którym się ona znajduje. Ostatnią z nowości są karty, które mają podsuwać użytkownikowi proponowane treści, oszczędzając przy tym jego czas. Funkcja ta będzie dostępna na początku dla wybranej grupy osób i zostanie rozszerzona dla wszystkich użytkowników w 2021 roku.

Skąd pobrać Google Chrome 87?


Wszystkie nowości oraz optymalizacje w Google Chrome 87 składają się na naprawdę poważny update przeglądarki. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko ją zaktualizować i obserwować czy faktycznie Google poczyniło znaczące zmiany czy też mamy do czynienia jedynie z marketingiem.

Aktualizacja do Chrome 87 jest wdrażana od dnia dzisiejszego, a jej dostępność może się różnić w zależności od regionu, w którym znajduje się użytkownik. Przeglądarkę możecie także pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Źródło: TheVerge / fot. Google