Instalki.pl » Aktualności » Software » Google dziś zaprezentuje nową aplikację Google Pay i kartę Google Card
Środa, 18 Listopad 2020 14:13, Wpisany przez Maksym Słomski
google pay google card
Już za kilka godzin.

Już dziś, 18 listopada, o godzinie 18:27 czasu polskiego Google zaprezentuje zupełnie nową wersję swojej aplikacji Google Pay. Narzędzie umożliwiające dokonywanie płatności zbliżeniowych za pośrednictwem smartfonów wyposażonych w moduł NFC ma być jeszcze lepsze i pozwalać na jeszcze więcej. Ponadto, powinniśmy spodziewać się prezentacji odpowiedzi Google na Apple Card.

Nowości - Google Pay i Google Card


Google nie poinformowało w sposób jednoznaczny, co dokładnie zostanie dziś zaprezentowane w Google Pay od strony funkcjonalnej. Wiemy za to niemalże na pewno, że będziemy świadkami debiutu karty debetowej Google Card, działającej na wzór Apple Card. Przypuszczam, że modyfikacje w apce będą ukierunkowane na nowe funkcjonalności związane z tym narzędziem płatniczym.

Google Card 1
Jak wygląda Google Card? Grafiki prezentujące kartę płatniczą wyciekły już jakiś czas temu do sieci. | Źródło: Google

Przedstawiciele firmy z Mountain View do tej pory pozostawali niezwykle tajemniczy tak jeżeli chodzi o nowe funkcje, kartę Apple Card, jak i początkowy zasięg ich wdrożenia. Prawdopodobnie przedstawione na dzisiejszym wydarzeniu nowości przetestują jako pierwsi wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Google Card 4
Domniemany nowy interfejs Google Pay. | Źródło: Google

Google Card 3
Domniemany nowy interfejs Google Pay. | Źródło: Google

W ostatnim czasie Google Pay pojawiło się na kolejnych rynkach - m.in. w Austrii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Rumunii i na Węgrzech. Firma nie komunikowała do tej pory zamiaru ekspansji na następne kraje, ale prawdopodobnie ogłosi to dziś.

Google Pay event - stream


Transmisję z premiery nowej wersji aplikacji Google Pay i karty Google Card obejrzycie poniżej.Źródło: Google