Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google zamiast Android Auto. Ważna aktualizacja dla kierowców
Niedziela, 15 Listopad 2020 12:01, Wpisany przez Maksym Słomski
mapy google 2
Kierowcy powinni być zachwyceni.

Programiści Google idą jak burza w kwestii wydawania kolejnych aktualizacji dla aplikacji Mapy Google. 10 listopada w sklepie Google Play zagościło wydanie 10.53.2 popularnego narzędzia, by dwa dni później zostało ono zastąpiono przez build 10.54.0. Na tym firma z Mountain View nie poprzestała, bowiem nie dalej jak przedwczoraj wdrożono następne poprawki i wydano Mapy Google 10.54.1 oraz, dla testerów, 10.55 beta. Co dokładnie zmieniono?

Nowości w Mapach Google


O ile piątkowe wydanie traktować należy wyłącznie jako łatkę mającą na celu usunięcie bugów z poprzednich wersji, to warianty 10.53.2 i 10.54 przyniosły garść usprawnień i przygotowały apkę pod kolejne. Przede wszystkim, rozszerzono możliwości ulepszonej niedawno funkcji popularnych godzin wizyt, czasu oczekiwania i czasu trwania wizyt w przeróżnych miejscach użyteczności publicznej o kolejne placówki. Ponadto, poprawiono wyświetlanie informacji w trybie AR.

place information live view
Widok z ulicy z nowymi, dodatkowymi informacjami dotyczącymi ruchu w punktach użyteczności publicznej. | Źródło: Google

Czytaj również: 10 przydatnych funkcji Map Google, które warto sprawdzić

Poza tym, Google wprowadziło dedykowany tryb nawigacji dla kierowców, który przypomina mocno Android Auto. Nawigacja samochodowa stała się wygodniejsza, a zawartość ekranu jest jeszcze łatwiejsza w obsłudze. Zobaczcie tylko na ten interfejs i powiedzcie, czyż nie wygląda na naprawdę dopracowany? Z resztą, sami możecie go przetestować.

mapy google
Nowy tryb działania Map Google. Interfejs wygląda zupełnie jak w Android Auto! | Źródło: Google

Z poziomu nowego interfejsu znacznie łatwiej da się obsługiwać muzykę, połączenia telefoniczne, wiadomości i Asystenta Google. Wszystko jest w zasięgu jednego, dwóch tapnięć. A ja ostatnio dołożyłem Android Auto do samochodu, ech... :)

Czytaj także: Mapy Google: 12 trików, które powinien znać każdy

Jeśli nie widzicie zmian jak z powyższego zrzutu ekranu pomimo dokonania aktualizacji, nie przejmujcie się. Z tego co widzę, na każdym ze smartfonów w moim domu "najnowszą" jest inna wersja aplikacji.

Pobierz Mapy Google w najnowszej wersji


Mapy Google w najnowszej wersji pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania. Wariant przeznaczony na urządzenia z systemem iOS znajdziecie bezpośrednio w App Store.

Mapy Google (Android) - pobierz
Mapy Google (iOS) - pobierz

Źródło: mat. własny