Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam ze wsparciem dla kontrolera DualSense
Sobota, 14 Listopad 2020 18:25, Wpisany przez Piotr Malinowski
dualsense steam 1
Valve otwiera się na nową generację.

Do europejskiej premiery PlayStation 5 pozostały zaledwie cztery dni. Już niedługo w ręce graczy trafi nie tylko konsola, ale także kontroler DualSense. Ten z kolei będzie kompatybilny także z Windowsem 10, co ma docelowo umożliwić deweloperom wykorzystanie np. haptycznych wibracji w grach na PC. Pierwszy postanowił wykorzystać to Valve.

DualSense to nie tylko pad do PS5!


Jak możemy wyczytać z listy zmian wprowadzonych w najnowszej wersji beta Steama – klient wzbogacił się właśnie o wsparcie dla padów od Xbox Series X oraz PlayStation 5. Co to tak naprawdę oznacza? W przypadku akcesorium od Sony… naprawdę sporo!

Zacznijmy jednak od tego, że do tej pory DualSense wykrywany był wyłącznie jako „coś” podpiętego pod port USB. Teraz Steam jest bogatszy o wiedzę, iż ma do czynienia z tym konkretnym urządzeniem. Wersja beta cyfrowego sklepu wprowadza na razie tylko (albo i aż) to.

dualsense steam 23Źródło: wł.

Taka aktualizacja otwiera jednak drzwi do wprowadzenia nieco bardziej zaawansowanego wsparcia. Steam w bliżej nieokreślonym terminie zaimplementuje nie tylko wspomnianą obsługę haptycznych wibracji, ale również czułego touchpad, adaptacyjnych triggerów czy opcję sterowania za pomocą ruchów kontrolerem.

Nie da się ukryć, iż decyzja Valve z pewnością spodoba się osobom planującym wykorzystanie DualSense jako podstawowego pada do zabawy na PC. Grono takich użytkowników jest niewątpliwie spore.

Źródło: Steam / Foto. wł.