Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowości w Windows Search. Jedna lepsza od drugiej
Środa, 11 Listopad 2020 18:13, Wpisany przez Maksym Słomski
Windows Search 5
Dobre wieści.

Windows Search to niezwykle wygodna w użytkowaniu funkcja wyszukiwania w systemie Windows 10. Umożliwia ona korzystanie z pola wyszukiwania na pasku zadań, w celu znalezienia szukanego elementu niezależnie od tego, czy znajduje się on na urządzeniu, w chmurze, czy w Internecie. Jej interfejs stał się właśnie adaptacyjny, a sama usługa wzbogaciła się o nową, całkiem przydatną opcję.

Nowe, adaptacyjne UI


Funkcja wyszukiwania w systemie Windows 10 ma od teraz interfejs skalujący się w zależności od ekranu, na jakim jest wyświetlana. UI Windows Search wygląda nieco inaczej na laptopach, nieco inaczej na tabletach, a jeszcze inaczej na monitorach komputerowych o wysokiej rozdzielczości. Zmiana ma pomóc w prezentowaniu większej ilości treści bez konieczności przewijania ekranu.

windows search 1
Windows Search od teraz będzie znacznie lepiej skalował się, zależnie od rozmiaru ekranu i urządzenia. | Źródło: Windows Latest

Od jakiegoś czasu da się także ręcznie zmieniać rozmiar okienka z Windows Search. W tym celu powinieneś otworzyć Menu Start, umieścić kursor nad jego prawym górnym rogiem, prawym brzegiem lub górnym brzegiem i zmienić jego rozmiar. W ten sposób zmienisz nie tylko rozmiar Menu Start, ale także wyszukiwarki systemowej. Wiedziałeś o tym?

Obrazek dnia z Bing w Windows Search


Drugą, drobniejszą, ale naprawdę fajną zmianą jest wyświetlanie obrazu dnia z Bing w ramach Windows Search. Obraz ten zastąpi szybkie podpowiedzi w jednej z nadchodzących aktualizacji i będzie się go dało łatwo ustawić jako tapetę systemową.

windows search 2
Obrazek dnia z Bing zastąpi funkcję szybkich podpowiedzi. | Źródło: Windows Latest 

Korzystam z najnowszej wersji stabilnego buildu Windows 10 i obrazu nie widzę, co oznacza zapewne, że nowość dopiero zostanie udostępniona, a póki co napotkać ją można jedynie w kanale Preview.

Jak włączyć Windows Search?


Windows Search wywołasz klikając na lupę obok Menu Start lub wykorzystując kombinację przycisków Win + S na swojej klawiaturze.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z tego rodzaju wyszukiwania, to gorąco polecam to zrobić. Ja Windows Search używam głównie do szybkiego odnajdowania interesujących mnie ustawień systemowych.

Źródło: Windows Latest