Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram: 13 ukrytych funkcji, które warto sprawdzić
Środa, 11 Listopad 2020 12:13, Wpisany przez Jan Mentel
instagram open
Odkryj aplikację na nowo.

Instagram posiada mnóstwo bardziej lub mniej przydatnych funkcji, dzięki którym korzystanie z aplikacji możemy przenieść na zupełnie wyższy poziom. Spośród wielu wybraliśmy 13 najlepszych trików pozwalających wyróżnić nasze konto, ułatwić korzystanie, a także zadbać o naszą prywatność.

Wyróżnij się oryginalną czcionką biogramu


Instagramerzy bardzo często - chcąc wyróżnić swoje konta - stosują różne czcionki w biogramie. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba wykupić żadnego konta premium, żeby cieszyć się podobnym efektem. Sposób jest banalnie prosty. Z pozycji smartfona wchodzimy na stronę generatora (np. LingoJam), wpisujemy tekst, a następnie wybrany wynik przeklejamy do aplikacji Instagrama.

1

Dodaj znaki specjalne do Biogramu


Znaków specjalnych również nie znajdziemy w zasobach aplikacji Instagram, dlatego należy je przekleić z zewnętrznej aplikacji, takiej jak np. Character Pad. Po jej zainstalowaniu wybieramy znak, zaznaczamy (znak zostanie skopiowany do schowka), a następnie, edytując nasz profil, wklejamy go do w sekcji Biogram.

2

Zobacz wszystkie polubione posty


Jeśli chcemy sprawdzić, jakie posty (czasami zupełnie przypadkowo) polubiliśmy w ostatnim czasie, to Instagram daje nam taką możliwość. Wchodzimy w nasz profil, następnie należy pacnąć Menu (ikona hamburgera), Ustawienia, by finalnie znaleźć Konto. Drugim wynikiem od końca będzie opcja Posty, które lubisz.

3

Stwórz kolekcję


Nie każdy wie, że Instagram oprócz zwykłych serduszek pozwala na dodawanie wybranych postów do ulubionych, a następnie katalogowanie ich w osobnych folderach. W tym celu w pierwszej kolejności należy utworzyć folder, czyli wchodzimy w naszą miniaturkę, Menu (ikona hamburgera), Ustawienia, Konto oraz Zapisano. Teraz wystarczy pacnąć ikonę plusa i stworzyć folder. Po wykonaniu tej sekwencji pozostało nam jedynie oznaczanie ulubionych postów - należy pamiętać, że po pacnięciu ikony flagi, dodatkowo zaznaczamy opcję Zapisz do kolekcji.

4

Wyczyść historię wyszukiwania


Jeśli czasami zbyt mocno wczujmy się w rolę stalkera, dobrą wiadomością jest to, że zawsze możemy usunąć ślady wszystkich poszukiwań. W tym celu wchodzimy w nasz profil, Menu (ikona hamburgera), Ustawienia, Zabezpieczenia, Historia wyszukiwania, a następnie Wyczyść wszystkie.

5

Zdecyduj, czy można Cię oznaczyć


Domyślnie każdy może oznaczyć nas na fotografii bez naszej wiedzy. Żeby zapobiec podobnym sytuacjom, warto ustawić ręczne zatwierdzanie znaczników. W tym celu wchodzimy w nasz profil, klikamy ikonę oznaczeń, wybieramy zdjęcie, a następnie opcję Edytuj. Teraz wystarczy zaznaczyć przełącznik Zatwierdzaj znaczniki ręcznie. Przy okazji z tego miejsca możemy łatwo usunąć dotychczasowe znaczniki.

6

Odkrywaj posty z Twojego regionu


Jeśli interesuje nas, co publikują nasi krajanie, wchodzimy w lupę, a następnie należy pacnąć w pole wyszukiwania. Teraz wystarczy zaznaczyć umieszczoną po prawej stronie ikonę pinezki. Instagram (o ile wcześniej nie mieliśmy zaznaczonej tej opcji) poprosi nas o udostępnienie lokalizacji. Po zatwierdzeniu zostaną wyświetlone posty z oznaczeniem lokalizacji.

7

Wycisz, nie usuwaj


Na pewno każdy z nas wśród znajomych ma choć jedną osobę, która codziennie udostępnia mnóstwo zdjęć i relacji, przez co zaburzając nasz spokój ducha. W tym przypadku nie musimy się jednak uciekać do ostateczności, czyli usunięcia użytkownika z obserwujących. Nadaktywne konto możemy zwyczajnie wyciszyć, dzięki czemu Instagram nie będzie pokazywał nowych postów ani relacji. W tym celu wchodzimy w profil danej osoby, a następnie zaznaczamy przycisk obserwujesz. Z listy wybieramy Wycisz, by finalnie zaznaczyć Posty oraz Relacje.

8

Ukryj relacje przed konkretnym użytkownikiem


Opcja może się przydać szczególnie w przypadku, jeśli obserwuje nas nasz szef, a akurat chcemy opublikować relację, która ze służbowego punku widzenia może wydać się niestosowna. W tym celu tradycyjnie wchodzimy w nasz profil, Menu (ikona hamburgera), Ustawienia, Prywatność, Relacja, a następnie Ukryj relację przed. Po pacnięciu 0 rozwinie się lista użytkowników, których możemy zablokować.

9

Ukryj swoją aktywność


Instagram domyślnie wyświetla informacje o tym, kiedy ostatnio mieliśmy włączoną aplikację. Okazuje się, że możemy jednak tę opcję wyłączyć. Oczywiście działa to w dwie strony, więc my też wtedy nie będziemy wiedzieć nic o obecności naszych znajomych. W tym celu wchodzimy na nasz profil, następnie Menu (ikona hamburgera), Ustawienia oraz Prywatność. Należy wtedy zaznaczyć Status aktywności i pacnąć przełącznik Pokaż Status aktywności.

10

Kontroluj swój czas spędzony na Instagramie


Twórcy Instagrama, zdając sobie sprawę z tego, że przewijanie postów bywa uzależniające, pozwalają kontrolować czas spędzony w aplikacji. W tym celu możemy ustawić limit dzienny, po przekroczeniu którego dostaniemy powiadomienie. Wchodzimy wtedy w Menu (ikona hamburgera), Twoja aktywność, a następnie CZAS. Pod wykresem z danymi dotyczącymi ostatniego tygodnia znajdziemy opcję Ustaw codzienne przypomnienie. Teraz wystarczy wybrać czas i zatwierdzić akcje.

11

Filtry, których często używasz zawsze pod ręką


Jeżeli zwykle używacie tylko kilku filtrów, to aplikacja pozwala je sortować w ten sposób, aby wybrane zawsze wyświetlały się w pierwszej kolejności. Żeby zmienić kolejność w trakcie edycji zdjęcia, suwak z filtrami należy maksymalnie przesunąć w prawo i zaznaczyć opcję Zarządzaj. Wyświetli się wtedy lista wszystkich dostępnych filtrów - teraz wystarczy przytrzymać wybraną pozycję i przesunąć ją zgodnie z naszymi preferencjami.

12

Zidentyfikuj trolla


Instagram udostępnia informacje o użytkownikach, pozwalając dzięki temu zidentyfikować ewentualnego trolla. Wystarczy wejść w profil użytkownika, pacnąć 3 pionowe kropki, a następnie wybrać Informacje o tym koncie. Wyświetli się wtedy data dołączenia, lokalizacja posiadacza i — co najważniejsze — poprzednie nazwy użytkownika.

13

Źródło: materiał własny, foto: Pexels