Instalki.pl » Aktualności » Software » Niska wydajność komputera z Windows 10? Zainstaluj tę poprawkę
Poniedziałek, 09 Listopad 2020 14:32, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 fix
Należy to zrobić ręcznie.

Kolejne problemy z Windows 10. Niedawno Microsoft przyznał, że jest świadomy nowych bugów związanych z niebieskimi ekranami śmierci i samoczynnym restartowaniem się komputerów. Tym razem w oficjalnym dokumencie pomocy technicznej dowiadujemy się o usterce prowadzącej do spadku płynności działania urządzeń, objawiającego się "freezami" niektórych gier i aplikacji. W pewnych przypadkach wymagany jest hard reset urządzeń.

Winna poprawka zbiorcza lub aktualizacja 20H2


Jednym z najczęściej raportowanych problemów pojawiających się na komputerach użytkowników regularnie aktualizujących system Windows 10, są spadki wydajności ich działania oraz okazjonalne "freezy", uniemożliwiające normalne z nich korzystanie. Doniesienia o tego rodzaju mankamentach znaleźć można zarówno na forach pomocy technicznej Microsoftu, jak i Reddicie.

"Ja także doświadczyłem 3 przypadkowych "freezów", w trakcie których system zawieszał się i coraz bardziej przestawał odpowiadać do czasu, gdy wymagany był twardy reset. Napotykam na te problemy począwszy od aktualizacji Windows 10 2004" - skarży się jeden z internautów na forum Answers Microsoft. W zeszłym tygodniu problem został również podniesiony na Reddicie.

Błąd eliminuje poprawka Windows 10 KB4580364


Na stronach pomocy technicznej Microsoftu widnieje komunikat, w którym przedstawiciele firmy informują o pomyślnym rozwiązaniu problemu za sprawą poprawki o numerze KB4580364. Jeśli chcesz ją zainstalować, powinnieneś wiedzieć, że jest to poprawka opcjonalna typu "preview". Aby ją wdrożyć, odwiedź Windows Update i kliknij "Pobierz i zainstaluj" przy "Pogląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 20H2 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB4580364)."

Poprawka ta zostanie udostępniona również w pakiecie z aktualizacjami wydawanymi jutro, przy okazji Patch Tuesday.

Źródło: Microsoft 1, 2, Reddit