Instalki.pl » Aktualności » Software » Błędy w Windows 10 powodują BSOD i samoczynne restartowanie się komputerów
Sobota, 07 Listopad 2020 11:54, Wpisany przez Maksym Słomski
bsod windows 10
Microsoft potwierdza nowe problemy.

Wygląda na to, że aktualizacja Windows 10 20H2 jest źródłem problemów użytkowników systemu Microsoftu, którzy doświadczają sporadycznie występujących niebieskich ekranów śmierci, a od czasu do czasu ich komputery są automatycznie restartowane, co poprzedzane jest przez wyświetlanie irytujących powiadomień. Gigant z Redmond zaleca przywrócenie poprzedniej wersji systemu. Jeśli nie możecie tego zrobić, a dotyczą Was wyżej wymienione usterki, to... macie problem.

Niebieski ekran w Windows 10


W swoim najnowszym dokumencie dotyczącym pomocy technicznej, Microsoft potwierdził bug związany z kodem:

DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION (e6) An illegal DMA operation was attempted by a driver being verified

Okazuje się, że Microsoft wspólnie z firmą Intel potwierdził, że błędy wywoływane są przez wybrane modele dysków NVMe SSD pracujących pod kontrolą systemu Windows 10. Niestety, rozwiązania na horyzoncie nie widać.

Gigant z Redmond wstrzymał aktualizację na części komputerów, jednakże ta została już pobrana przez wiele osób, m.in. Anię z naszej redakcji, która co najmniej raz dziennie widzi przed oczami BSOD.

Wymuszanie ponownego uruchomienia komputera


W innym z dokumentów opublikowanych w sieci, Microsoft przyznaje, że bug w Windows 10 powoduje wyświetlanie powiadomień o konieczności wylogowania się z systemu, po których następuje samoczynny restart urządzeń. Usterka dotyczy tym razem funkcji Local Security Authority Process i MMC snap-in. Niedogodności doświadczają przede wszystkim osoby, które starają się uruchomić opcje logowania w nowym menu Ustawienia.

Ponownie, nie ma tu innego rozwiązania od przywrócenia systemu do wcześniejszej wersji za pomocą opcji przywracania.

Jak przywrócić system Windows 10 do wcześniejszej wersji?


Kliknij na Menu Start, wybierz "Ustawienia", "Aktualizacja i zabezpieczenia" i "Odzyskiwanie". Opcja "Rozpocznij" w sekcji "Wróć do poprzedniej wersji systemu Windows 10" będzie aktywna, jeśli komputer został zaktualizowany mniej niż 10 dni wstecz.

Źródło: Microsoft 1, 2