Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie jesteś fanem nowych ikon Google? Tym rozszerzeniem przywrócisz stare
Czwartek, 05 Listopad 2020 10:50, Wpisany przez Anna Borzęcka
google-ikony
Przydatne narzędzie.

Jak już pewnie zauważyliście, jakiś czas temu Google zmieniło szatę graficzną ikon swoich aplikacji i usług. Choć wyglądają one całkiem nieźle, mają żywe kolory i są spójne, nie każdy jest ich miłośnikiem. Jeżeli należycie do tej grupy, mamy dla Was dobrą wiadomość. Pojawiła się już możliwość przywrócenia poprzednich wersji ikon, a przynajmniej na pewnych platformach.

Rozszerzenie, jakiego potrzebowaliście


Kilka dni temu w Chrome Web Store zadebiutowało rozszerzenie, którego instalacja w przeglądarce Google Chrome czy Microsoft Edge wiąże się z zamianą nowych ikon pewnych usług Google na te stare. Konkretnie, mowa w tej chwili o ikonach trzech usług – Google Meet, Gmaila oraz Kalendarza Google.

Autorem przydatnego rozszerzenia jest włosku projektant produktu – Claudio Postinghel. Co istotne, pracuje on już nad podobnym rozszerzeniem dla przeglądarki Firefox. Z pewnością będzie ono mile widziane.


Ikony Google na urządzeniach mobilnych


Niestety, z pomocą rozszerzenia nie przywrócicie poprzednich wersji ikon aplikacji Google na urządzeniach mobilnych. Jest ono bowiem przeznaczone dla desktopowych edycji Google Chrome i Microsoft Edge. Jeśli jednak posiadacie smartfon z Androidem, możecie dokonać tego, sięgając po inny launcher niż ten domyślny. Niektóre z launcherów pozwalają nawet na personalizację takich elementów jak właśnie ikony.

Rzecz jasna, przeglądarki, w których możecie omawiane rozszerzenia zainstalować, czyli Google Chrome i Microsoft Edge, pobierzecie z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Gizmodo, fot. tyt. Canva