Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams zyska funkcję, która uprzyjemni korzystanie z czatu
Środa, 04 Listopad 2020 13:27, Wpisany przez Anna Borzęcka
teams-czat
Coś, na co czekałam.

Już od dłuższego czasu Messenger Facebooka pozwala w konwersacjach odpowiadać bezpośrednio na konkretne wypowiedzi konkretnych osób. Dzięki temu ich uczestnicy zawsze wiedzą, kto odpisuje komu, w związku z jakim tematem. Wcześniej w natłoku wiadomości po prostu łatwo było się pogubić. W tej chwili łatwo jest się pogubić na czatach w zgoła innym komunikatorze – Microsoft Teams – ale już wkrótce ma się to zmienić.

Ciemna strona popularności


W ciągu ostatniego roku popularność platformy Microsoft Teams niesamowicie wzrosła. To rzecz jasna za sprawą pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, która zmusiła mnóstwo osób do nauki lub pracy zdalnej. Wspomniana popularność pozwoliła uwidocznić jednak niestety pewne wady usługi giganta z Redmond, mniejsze i większe.

Jedną z takich wad platformy Teams, jest fakt, że jej desktopowa wersja, w przeciwieństwie do aplikacji mobilnej, nie oferuje wspomnianej na początku możliwości odpowiadania bezpośrednio na konkretne wiadomości rozmówców wypowiadających się na danym czacie. Jako, że w spotkaniach w ramach tej usługi potrafi brać udział nawet kilkaset osób, omawiana funkcja byłaby naprawdę mile widziana.

Dobra wiadomość dla użytkowników Teams


Na szczęście, Microsoft już pracuje nad funkcją odpowiadania bezpośrednio na wybrane wypowiedzi dla swojej desktopowej aplikacji. Jedna z deweloperek programu potwierdziła tę informację za pośrednictwem forum przeznaczonego dla użytkowników Teams.

teams-forum
Fakt, że omawiana funkcja zmierza do desktopowej wersji Teams potwierdziła członkini zespołu odpowiadającego za platformę. | Źródło: Microsoft Teams UserVoice

W tej chwili nie wiadomo, kiedy desktopowy Microsoft Teams doczeka się możliwości odpowiadania na konkretne wiadomości, ale dobrze wiedzieć, że taka możliwość do aplikacji zmierza. Jak już wspomniałam, wersja mobilna platformy już ją oferuje, a jej obsługa jest niebywale prosta. Wystarczy tapnąć na wybranym czacie w wypowiedź, do której chcemy się odnieść i z wysuniętego menu wybrać opcję Odpowiedz.

W ciągu ostatnich miesięcy Microsoft Teams zyskał wiele innych przydatnych funkcji. Platforma doczekała się między innymi integracji z GitHubem, opcji zastąpienia tła widoku z kamerki wideo dowolnym obrazem, i nie tylko.

Pamiętajcie, że program Microsoft Teams możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft Teams UserVoice, fot. tyt. Canva